Гаряча лінія +380950010340

Відбулись командно-польові навчання

Для підвищення спроможності реагування на ХБРЯ загрози фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб взяли участь у спільних командно-польових навчаннях з ліквідації наслідків втрати контролю над такою небезпечною хімічною речовиною, як аміак.

Відбулась імітація дорожньо-транспортної пригоди за участю автоцистерни, що перевозила рідкий аміак. Внаслідок зіткнення цистерна розгерметизувалась, і частина рідини вилилась назовні. Про це надійшло сповіщення від диспетчера оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС у Чернігівській області. Подія відбулась у безпосередній близькості від населеного пункту Н.

Мобільна група швидкого реагування на хімнебезпеки ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» прибула на місце події разом із задіяними підрозділами Національної поліції і машинами екстреної медичної допомоги. Після з’ясування оперативної обстановки на місці було відібрано проби повітря на вміст аміаку, проведена комунікаційна робота через гучномовець з мешканцями населеного пункту Н про заходи, яких необхідно вжити для запобігання отруєнь аміаком і заподіяння шкоди здоров’ю.

Підрозділи ГУ ДСНС оперативно навели водяну завісу від двох одиниць пожежної техніки для запобігання випаровування аміаку, інші фахівці відновили герметизацію цистерни та розгорнули деконтамінаційні майданчики для обробки постраждалих і учасників ліквідації. Автомобілі екстреної медичної допомоги вивозили постраждалих до визначених лікувальних закладів, підрозділ Національної поліції забезпечував охорону громадського порядку в зоні інциденту та не допускав сторонніх осіб.

Про результати досліджень вмісту аміаку в атмосферному повітрі у районі житлової забудови старший ГШР на хімнебезпеки – завідувач санітарно-гігієнічної лабораторії Світлана Пирожкова доповіла керівнику робіт з ліквідації надзвичайної ситуації.

За результатами проведених командно-польових навчань представники ГУ ДСНС України в Чернігівській області  подякували всім учасникам за злагоджені оперативні дії при ліквідації наслідків НС.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024