Гаряча лінія +380950010340

Відкритість. Прозорість. Професіоналізм : принципи, на яких базується діяльність ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

Нинішня робота будь-якого закладу охорони здоров’я повинна містити не тільки засади сумлінного виконання обов’язків його співробітників, а і щоденну працю над створенням позитивного іміджу, особливо тоді, коли такий заклад переймається проблемами громадського здоров’я. Це добре розуміє керівний склад нашого Центру, інформуючи про свою діяльність широкий загал.
Так генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ у радіостудії «Суспільне Чернігів» розповів журналісту Анатолію ТЮТЮННИКУ чим живе зараз заклад, які проблеми покликаний вирішувати його колектив та про теперішнє місце установи у системі контролю та профілактики хвороб.

« Наш заклад доволі молодий з юридичного боку, адже він створений восени минулого року як Центр, що має теперішню назву. А загалом служба профілактичної медицини на Чернігівщині у 2022-му році відзначила своє сторіччя. Нагадаю: тепер ми – регіональний орган системи громадського здоров’я, підпорядкований МОЗ через заступника Міністра – Головного державного санітарного лікаря України. Крім того, у вересні нинішнього року було прийнято Закон про систему громадського здоров’я, що визначає основні засади профілактичної медицини, спрямованих на зміцнення здоров’я наших громадян та забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя. Саме реалізація всіх цих заходів на регіональному рівні і належить до нашої компетенції», – зазначив Олександр ЧЕПУРНИЙ.
Також керівник Центру, розповідаючи про адаптацію роботи до існуючої адміністративно-територіальної реформи в Україні, наголосив: особливу увагу приділено саме роботі з громадами, бо служба повинна відчувати потреби місцевих жителів та максимально близько комунікувати із ними для ефективного надання їм допомоги.
«Враховуючи реалії сьогодення, військову агресію, існуючий воєнний стан дещо позначилися на нашій роботі, – продовжив Олександр ЧЕПУРНИЙ, – Перш за все, ми активізували свою діяльність на деокупованих територіях. Це і робота з населенням з питань хімічного та радіаційного забруднення, дослідження якості води, проведення дезінфекції тощо».
Зупиняючись на основних напрямках діяльності закладу, його керівник зауважив: аналіз захворюваності на теперішній час та порівняння показників з минулими періодами дають можливість прогнозувати їх у подальшому і, відповідно, ухвалювати певні рішення для мінімізації шкідливого впливу негативних чинників на здоров’я жителів Чернігівщини.
«Що стосується інфекційних захворювань, то ми проводим облік всіх без винятку хвороб, моніторимо ситуацію, здійснюємо дослідження матеріалу в наших лабораторіях. Це дає нам можливість визначати, які збудники нині циркулюють і, відповідно, певним чином впливати на деякі процеси. Нині до нас повертається робота з імунопрофілактики. Звісно, що тепер на Чернігівщині, як і по Україні загалом, з вакцинацією проти інфекційних захворювань є певні проблеми, особливо зі щепленнями, які передбачені Національним календарем. І тепер ми готуємо власну базу та своїх фахівців для того, щоб ефективно працювати над імунопрофілактикою, яка передається нам на державному рівні. Зокрема, відпрацьовуємо алгоритм роботи якісного холодового ланцюга для отримання, зберігання та постачання імунобіологічних препаратів до пунктів щеплення. Для цього ми вже отримали спеціальний автомобіль з холодильником для перевезення вакцин. Тобто, велика організаційна робота з цих питань ведеться», – розповів Олександр ЧЕПУРНИЙ.
Під час розмови із журналістом також йшлося про верифікацію профілактичних щеплень на наступний рік, роботу з населенням щодо популяризації вакцинації серед різних його верств, діяльність підрозділів закладу з досліджень чинників, що впливають на загальне здоров’я громадян. Керівник закладу розповів і про теперішню ситуацію із захворюваністю на коронавірусну інфекцію в регіоні, наголосивши – єдиним методом профілактики COVID-19 була і залишається вакцинація, закликавши слухачів не зволікати, а вдатися саме до такого методу уникнення хвороби. Це ж стосується і захворюваності на грип та інші респіраторні недуги. Також Олександр ЧЕПУРНИЙ дав поради широкому загалу, як не заразити оточуючих у разі, якщо людина вже захворіла на ГРВІ та грип.
Наприкінці зустрічі Олександр ЧЕПУРНИЙ зауважив – ефективна робота ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» неможлива без тісної співпраці з іншими органами та установами, що опікуються проблемами громадського здоров’я, а також органами місцевого самоврядування, виконавчою владою, ДСНС, системами освіти та охорони здоров’я:
«Ми ділимося інформацією, отримуємо зворотній зв’язок і намагаємося впливати на ситуацію. Не помилюся, якщо зазначу – нам це у переважній більшості вдається».
Докладніше про роботу ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у розрізі інтерв’ю у радіостудії «Суспільне Чернігів» можна за посиланням : https://soundcloud.com/uachernihivradio/sogodennya-cherngvskogo-oblasnogo-tsentru-kontrolyu-ta-proflaktiki-khvorob-poluden?fbclid=IwAR3RxwBiI8GyfVcgxlx27KqH4XkpUnXR_umXzlT_VrE8JnXYsC6mbuq256k

У Чернігові пройшов тренінг «Імунізація на практиці: холодовий ланцюг» 12 квітня представники структурних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» пройш... 22 Квітня 2024
Моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 22 Квітня 2024
Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 5,7% більше осіб (абс. ч.- 4065), яким встановлено діагн... 22 Квітня 2024