Гаряча лінія +380950010340

Вплив кальцію на організм людини

Кальцій – життєво важливий макроелемент в організмі людини. Назва елемента походить від лат. «calcis» – вапно, або м’який камінь. Більша його частина (98%) знаходиться в кістковій тканині, а інша – циркулює в крові (2%).

Порушення обміну кальцію пов’язано зі збільшенням або зменшенням його концентрації у сироватці крові при нормі 2,75 ммоль/л.

Кальцій є основним структурним елементом кісток і зубів, входить до складу нігтів, волосся, м’яких тканин, позаклітинної рідини і плазми крові. Також кальцій забезпечує належне скорочення скелетної мускулатури, міокарда (автоматія серця), служить для передачі нервового імпульсу, бере участь у процесах згортання крові та відіграє одну з ключових ролей в активності ряду ендокринних залоз (гіпофіза, надниркових і статевих залоз, підшлункової, щитоподібної залози). Його нестача або надлишок призводять до дисфункцій даних систем.

Середня добова потреба в кальцію для дорослих становить 1000-1200 мг на день.

Для засвоєння організмом кальцію потрібні вітамін D і магній.
Вітамін D. Природний чинник вітаміну D виробляється при впливі сонячного світла. Якщо вам не вдається проводити як мінімум 15 хвилин на сонці на день, вам слід подбати про забезпечення свого організму вітаміном D за допомогою харчових продуктів або фармакологічних препаратів, після консультації із сімейним лікарем.
Магній допомагає регулювати рівень кальцію та вітаміну D. Він міститься в бобових, чорному хлібі, вівсянці, горіхах і висівках.
Характеристика харчових продуктів, які містять кальцій:
1. Риба та рибні консерви – найбільш багатими на кальцій вважаються консервовані сардини, лосось і скумбрія.
2. Твердий та кисломолочний сири.
3. Твердий сир тофу.
4. Соєве молоко;
5. Біла квасоля.
6. Зелена капуста.
7. Мигдаль, менше кальцію у волоських горіхах, фісташках та фундуку.
8. Апельсини.
9. Насіння кунжуту й маку.
10. Морські водорості.
11. Вівсяна каша (перевага пластівцям, які вимагають тривалого варіння).

Отже, кальцій корисний для організму в цілому, а не тільки для окремих його органів. Але щодня з організму вимивається велика кількість кальцію, і сприяє цьому процесу вживання кофеїну, надмірної кількості солі, алкогольних напоїв, а також куріння. Натомість фізичні вправи – перешкоджають втраті кальцію.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких!

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024