Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися?
Із 24 квітня в Україні проходить Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – широке висвітлення ситуації із захворюваністю на інфекційні недуги та популяризація профілактичних щеплень проти вакцинокерованих інфекцій.
Враховуючи, що ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – складова частина системи громадського здоров’я України, цього дня в установі відбувся брифінг, на якому докладно йшлося про ситуацію із інфекційними захворюваннями в регіоні, роботу Центру із попередження таких хвороб, а також наголошено на необхідності щеплень, як найдієвішого методу протистояння заразним недугам.
Участь у спілкуванні із журналістами із багатьох чернігівських ЗМІ взяли генеральний директор установи, головний державний санітарний лікар області Олександр Чепурний, його заступник з організації епідеміологічного нагляду Артем Ярошенко, завідувач відділу імунопрофілактики Олександр Бубирь та заступник генерального директора КНП « Чернігівська центральна районна лікарня», експерт з вакцинації Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Ніна Макарова.
Зокрема, Олександр Чепурний, знайомлячи зі станом здійснення профілактичних щеплень в області, які відбуваються згідно з Національним календарем, наголосив – нехтування вакцинацією, як ефективного метода убезпечення від таких хвороб, може призвести до ускладнень та навіть смерті людини. Причому, йдеться не тільки про дітей.
«Під час війни вкрай важливо захистити як себе, так і своїх дітей від інфекційних хвороб методом вакцинації. Згідно з Національним календарем щеплень, кожна дитина до 16 років має отримати щеплення до 10-ти найнебезпечніших інфекційних хвороб – гепатит В, туберкульоз, кір, паротит, краснуха, дифтерія, правець, кашлюк, поліомієліт та гемофільна інфекція», – зауважив Олександр Чепурний.
«Нині область на 100% забезпечена всіма необхідними імунобіологічними препаратами, – зазначив Олександр Бубирь, – Наприклад, щодо вакцинації у напрямку кашюка, також є необхідна кількість вакцин. Тобто, ми розраховуємо на те, що така робота проходитиме належним чином».
Кашлюку нині приділяється особлива увага, адже на державному рівні проводитиметься «наздоганяюча» кампанія щодо вакцинації проти цієї інфекції на кшталт такої, яку здійснено протягом минулого року з приводу кору.
У свою чергу Артем Ярошенко спростував низку міфів, які базуються на деякому упередженні людей щодо щеплень, наголосивши – вакцинація не тільки ефективний метод, а й цілком безпечний. Втім, для проведення будь-якого з виду вакцинації необхідно звернутися до свого сімейного лікаря задля з’ясування можливих протипоказань. Також спікери зауважили – людям, що мають хронічні захворювання (бронхіальну астму, цукровий діабет) варто обов’язково вакцинуватися. До речі, всі щеплення, які входять до Національного календаря, цілком безкоштовні.
«Якщо дитина пропустила вакцинацію за календарем з тієї чи іншої причини, то не треба починати всі щеплення відразу і з самого початку. У такому разі необхідно звернутися до свого сімейного лікаря та скласти графік наступних щеплень. Якщо графік порушений, то вакцинацію можна робити у будь-якому порядку, єдина умова – треба стежити за тим, щоб вакцини вводилися згідно з визначеним інтервалом. Рекомендовано проводити декілька щеплень одночасно, адже світова практика свідчить, що одразу можна захиститися від низки інфекцій. Хороший ефект дає застосування багатокомпонентних вакцин.”, – пояснив Олександр Чепурний.
На брифінгу також йшлося про необхідність вакцинації проти коронавірусної інфекції. Незважаючи на те, що воно не входить до Національного календаря, таке щеплення є також доступним та безкоштовним.
Отже, Україна в черговий раз приєдналася до Всесвітнього тижня імунізації, втім, робота з вакцинації проти інфекційних захворювань в області триває щоденно і повсякчас. Адже протистояння поширенню таких хвороб – невід’ємна складова здоров’я нації.
Докладніше – за посиланнями – https://suspilne.media/chernihiv/731147-na-cernigivsini-startuvav-tizden-imunizacii-aka-situacia-z-infekcijnimi-zahvoruvannami-u-naselenna-oblasti/