З ТУРБОТОЮ ПРО СЕБЕ
Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня.
Згідно з визначенням ВООЗ стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя є ментальним здоров’ям.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською стартувала комунікаційна компанія. Одним з основних завдань якої є формування у суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я.
Ментальне здоров’я є дуже важливою складовою фізичного здоров’я та добробуту в цілому. За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Тривалі переживання збільшують ризик виникнення інфарктів та інсультів.
Кожен житель Чернігівщини почувається емоційно гірше ніж три роки тому. Найбільш вразливими є діти та підлітки 13-15 років. Саме вони потребують найбільшої психологічної підтримки.
За ініціативи генерального директора ДУ « Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександра ЧЕПУРНОГО та за підтримки Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА вже котрий місяць поспіль тривають виїзди мобільної медичної бригади до віддалених населених пунктів, за пропозицією заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанни ШЕРСТЮК до складу мобільних медичних бригад включені фахівці з надання психологічної допомоги. Ними проводяться як групові, так і індивідуальні заняття з дорослими та дітьми, які направлені на формування культури піклування про ментальне здоров’я. Загалом протягом трьох місяців психологічну підтримку одержало більше 350 людей в семи населених пунктах Чернігівщини, переважно діти віком 11-15 років (325 дитини). Під час проведення групових занять фахівці навчали дітей опановувати страх, дбати про свій психологічний комфорт, застосовувати різні вправи, що допомагають зняти напругу в тілі. Діти дуже позитивно ставились до виконання завдань. Спільна робота фахівців з надання психологічної допомоги та лікарів дає хороші результати.
Спеціалістами ДУ « Чернігівського ОЦКПХ МОЗ» активно проводяться роз’яснювальні роботи серед населення щодо підтримки ментального здоров’я на належному рівні важливо: дбати про режим сну, раціонально харчуватись, вести активний спосіб життя, позбутися шкідливих звичок.
Щоденне піклування про ментальне здоров’я, яке є нерозривним цілим зі здоров’ям фізичним, є запорукою в профілактиці неінфекційних хвороб.