Гаряча лінія +380950010340

Запрацювала нова модель взаємодії

5 квітня фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб побували у Куликівській громаді Чернігівського району. Це перший виїзд співробітників установи до цього населеного пункту у рамках Меморандуму про співпрацю та реалізації пілотного проєкту «Здорова громада».

Нагадаємо: 6 березня генеральний директор Центру Олександр Чепурний та голова Куликівської територіальної громади Юлія Постернак підписали Меморандум, яким передбачено консолідацію спільних зусиль щодо виявлення та оцінки наявних факторів ризику неінфекційних захворювань на території громади, промоції здорового способу життя, яка містить зниження шкоди здоров’ю громадян, спричинену тютюнокурінням, вживанням алкоголю, внаслідок нездорового харчування та малорухливого способу життя.

(Подробиці – на нашому сайті: https://cnobldses.gov.ua/ukladeno-vazhlyvu-uhodu-zadlia-zberezhennia-zdorov-ia-hromadian/)

Юлія Постернак пообіцяла всебічну підтримку цього важливого проєкту, адже, як відомо, у роботі з пропаганди здорового способу життя не має бути відсторонених – ані представників влади, ані медиків, ані самих громадян.

Під час поїздки заступниця генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» Тетяна Наливайко та завідувачка місцевого відділення Центру Наталія Іртач, спілкуючись із директором КНП «Куликівський центр ПМСД» Максимом Момотом, обговорили шляхи співпраці з місцевими медиками і визначили цільові групи населення, серед яких буде поширюватися робота по роз’ясненню головних принципів дотримання здорового способу життя.

Згодом фахівець із громадського здоров’я Центру Ірина Острянська прочитала учням Куликівського ліцею лекцію щодо небезпеки куріння і використання гаджетів для вдихання тютюновмісних сумішей, демонструючи відеоматеріали та підкріплюючи свою розповідь доступними для розуміння молоді прикладами реальної шкоди від такої небезпечної залежності.

Також вона побувала у місцевому закладі дошкільної освіти «Ромашка», де познайомила його працівників із небезпеками для здоров’я, пов’язаними із підвищеним артеріальним тиском. Також серед слухачів поширено анонімні анкети щодо з’ясування поведінкових факторів, які можуть погіршувати стан здоров’я людини. А ще для співробітників місцевого відділення Центру Ірина Острянська продемонструвала алгоритми роботи з глюкометром та принципи дотримання при цьому антисептичних правил.

Отож модель «Здорова громада» охоплює різні аспекти збереження здоров’я жителів Куликівської громади, і вона реалізовуватиметься протягом всього року.

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024