Гаряча лінія +380950010340

Застудні хвороби: у чому небезпека?

На Чернігівщині триває сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і у попередні роки, зокрема, грип, вірніше його ускладнення, можуть спричинити не тільки важкий перебіг недуги, а й, на жаль, смерть людини.

Так, від початку епідемічного сезону (з 01.10.2023 р.) в області через грип померло троє людей. Про це 13 лютого в ефірі програми «Праймвечір. Акценти» на «Українському радіо. Чернігів» заявив заступник генерального директора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Артем Ярошенко.

«По Україні на минулому тижні епідпоріг був перевищений на 30 відсотків, по області він був перевищений майже на 37 відсотків. Проте це вже спад захворюваності. Тому що з 29 січня по 4 лютого ми спостерігали перевищення епідпорогу на 52 відсотки», – зазначив фахівець.

Учасники програми, серед яких і лікарі-епідеміологи, зокрема повідомили – не варто ігнорувати симптоматику, яка характеризується застудними катаральними явищами, адже коронавірусна хвороба також нікуди не зникла, і вона тепер має більш важкий перебіг, ніж на початку епідемії.

«Кількість захворілих на COVID-19 дещо зменшилась, проте він стає важчим і з ускладненнями, і більше людей госпіталізуються, – зазначив Артем Ярошенко, – якщо на початку епідсезону спостерігалась госпіталізація десь 1-2%, то наразі ця цифра становить 5-7%».

Таким чином, у групі ризику щодо захворювання на грип, ГРВІ та коронавірусну хворобу перебувають громадяни похилого віку (особливо із супутніми захворюваннями), діти та вагітні жінки. А вакцинація на сьогодні залишається найдієвішим методом убезпечити себе як від хвороби, так і від її ускладнень.

Запис ефіру можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=CzYSJgOqqic

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024