Гаряча лінія +380950010340

Завдання поставлено, цілі визначено

12 квітня у Чернігові за ініціативи ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» відбулася стратегічна сесія щодо розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Йшлося про період до 2030 року та реалізацію відповідних першочергових планів у Чернігівській області у найближчій перспективі, тобто у 2023-2024-му роках.
Мета заходу – обговорення та аналіз наявних в області ресурсів, необхідних для реалізації стратегії імунопрофілактики, методів її впровадження, визначення слабких та сильних важелів у напрацюванні індикаторів виконання алгоритмів Операційного плану.
Участь у роботі сесії взяли представники Міністерства охорони здоров’я України, керівники ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» – генеральний директор установи Олександр ЧЕПУРНИЙ, його заступник з організації епідеміологічного нагляду, регіональний координатор проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» в Чернігівській області Артем ЯРОШЕНКО, лікарі-епідеміологи закладу, регіональний координатор від ГС «Коаліція за Вакцинацію» Романа СОПОТНИЦЬКА, представники Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, фахівці з лікарняних закладів обласного центру.
Цей захід став своєрідним діалоговим майданчиком для залучення фахівців до співпраці та обміну досвідом у покращенні охоплення населення профілактичними щепленнями, а відтак – створення для громадян сприятливих умов щодо протистояння інфекційним захворюванням.
Учасників заходу привітав керівник програми імунізації МОЗ України Олександр ЗАЇКА, який, зокрема, зазначив – стан імунізації на Чернігівщині має хороший потенціал до зростання та подальші перспективи, адже нині в області наявні всі необхідні вакцини як для профілактики COVID-19, так і для здійснення щеплень проти керованих інфекцій, збережений «холодовий ланцюг», щоразу збільшуються платформи для проведення вакцинації.
Водночас затвердження та подальша реалізація стратегії розвитку імунопрофілактики в регіоні потребує багатьох зусиль з боку усіх зацікавлених сторін. Як зазначив Олександр ЧЕПУРНИЙ, якраз саме із ними у центра контролю та профілактики хвороб і немає ефективного діалогу та чіткого спільного бачення роботи над стратегією, визначення у цій сфері шляхів співпраці із профільним управлінням та підпорядкованими йому закладами.
«Нам вкрай необхідно забезпечити вакцинацією всіх тих, хто їй підлягає, -зауважив Олександр ЧЕПУРНИЙ, – Тому ми повинні налагодити ефективний комунікаційний зв’язок з Управлінням охорони здоров’я у плані розробки відповідної програми. Втім, можна стверджувати, що зараз ми не отримали бажаного кінцевого результату, хоча робоча група це намагалася зробити. Нам треба працювати над достовірністю показників задля збільшення відсотків вакцинації населення. У обласного центру контролю та профілактики хвороб є своє чітке бачення проблеми і шляхів її вирішення, тим паче, що у закладі створений відділ імунопрофілактики, працюємо над дотриманням «холодового ланцюга», є автомобіль для транспортування імунобіологічних препаратів, отримано автобус, передбачений для всіх активностей у проведенні щеплень. Залишається напрацювати операційний план, що ляже в основу Стратегії розвитку імунопрофілактики. Головне, щоб це був справжній і дієвий документ ».
Таким чином, визначено основні проблеми, що заважають роботі у цьому напрямку. Серед них: відсутність ефективних контактів між стейкхолдерами, дефіцит відповідних кадрів, недостовірність статистичних даних щодо кількості населення, слабка прихильність його до вакцинації, факти низької обізнаності лікарів з необхідності проведення профілактичних щеплень, нюанси взаємодії населення з місцевими лідерами громадської думки тощо.
У подальшому своїм баченням щодо аспектів визначення регіональної стратегії поділився дитячий імунолог, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного університету охорони здоров’я імені П.Л. Шупика, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір ЛАПІЙ, наголосивши на необхідності дотримання порядку проведення моніторингу стану інфекційних захворювань та першочергових та довгострокових завданнях стратегії.
Під час плідного обговорення проблем імунопрофілактики в області та роботи у групах визначено методи, що здатні посилити таку діяльність та підняти її на відповідний рівень. Враховувалися різні думки, що базуються на специфіці як окремого регіону, так тієї чи іншої територіальної громади або навіть окремого лікарняного закладу. В результаті ці напрацювання, як вважають організатори сесії, будуть враховуватися під час розробки регіональної стратегії, а широка залученість представників всіх зацікавлених рівнів у подальшому дозволить не тільки визначити аспекти планування, а й її реалізації.

І знову про кір За результатами моніторингу офіційних сайтів Міністерства охорони здоров’я Румунії та Національного інституту громадського здоров’... 29 Березня 2024
Проєкт «Мобільний автобус» – у Козельці Триває співпраця між ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» та Обласним центром крові: 27 березня медик... 28 Березня 2024
Протяги – підступні! Все людство з давніх-давен поділено на два великих умовних табори: тих, хто боїться протягів, і прихильників відкритих вікон або к... 28 Березня 2024