Гаряча лінія +380950010340

Зміцнюється матеріально-технічна база установи

Діяльність будь-якого медичного закладу неможливо уявити без сучасного обладнання, яке допомагає виконувати роботу з діагностики, лікування та лабораторних досліджень.
У цьому напрямку колективу ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» є чим пишатися, адже останнім часом Центр поповнився низкою найновітніших і унікальних приладів для проведення різного роду досліджень. Варто тільки познайомитися із обладнанням, що встановлено у санітарно-гігієнічній лабораторії закладу, можна переконатися – установа йде у ногу із часом, бо здатна здійснювати дослідження на рівні європейських стандартів третього тисячоліття.
Ось дещо з новинок:
Атомно-абсорбційний спектрофотометр (виробництво Німеччина) – високовартісний прилад для проведення атомно-абсорбційного аналізу у речовині з метою визначення понад 70 елементів, здебільшого металів у грунті, продуктах харчування, повітрі. Прилад, на відміну від попередніх наявних зразків, оснащений однією мультиспектровою лампою, можливістю автоматичної подачі променю, що дає змогу скоротити час дослідження. Крім того, обладнання, так би мовити, дуже «розумне», адже здатне самостійно розводити розчин для дослідження. Прилад обладнаний гідридною приставкою, яка дозволяє визначати рівень концентрації ртуті та миш’яку. Його отримано по лінії гуманітарної допомоги від Центру громадського здоров’я МОЗ України, протестовано та встановлено у лабораторії наприкінці минулого року і нині спеціалісти закладу працюють над освоєнням спектрофотометру.
Газовий хроматограф – ідеальний інструмент для якісного та кількісного дослідження зразків різного складу. Це сучасний апарат для визначення газів, хлорорганічних пестицидів, зокрема у воді. Нині тривають роботи зі встановлення приладу. Зважаючи на те, що поки подібні дослідження у лабораторії здійснюються на старому обладнання, саме цей прилад за деякий час підніме ступінь цієї важливої роботи на більш високий рівень. За дослідженнями на таких приладах можуть звертатися як установи, організації та підприємства, так і приватні особи.
Також у лабораторії готуються встановити іонний хроматограф – обладнання, яке широко застосовується для дослідження якості природної та питної води, а також для виявлення домішок у стічних водах. Як розповідає завідувачка санітарно-гігієнічної лабораторії Світлана ПИРОЖКОВА, завдяки сучасним технологіям, вкладеним у це обладнання, прилад значно економить час дослідження та реактиви.
Новітній флуоресцентний фотометр також готують для потреб лабораторії. У нього більш вузька спеціалізація – вимірювання наявності нафтопродуктів у водних зразках. Відтак незабаром і такий метод досліджень у лабораторії буде більш досконалим.
Але і є прилади, що вже певний час працюють у лабораторії і встигли зарекомендувати себе, як надійні та практично безвідмовні апарати. Наприклад, рідинний хроматограф (виробництво США) – прилад використовується для визначення рівня токсинів, барвників, харчових добавок (підсолоджувачів, консервантів), що містяться у продуктах харчування. Як стверджує Світлана ПИРОЖКОВА, це прилад, аналогів якому не має у жодному із закладів Чернігівщини. Тобто, високоефективна рідинна хроматографія – один з напрямків діяльності цієї лабораторії, у якій працюють досвідчені спеціалісти – інженери та лаборанти.
Таким чином, завдяки надходженню з різних джерел сучасного обладнання, ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» стає потужним лабораторним комплексом Чернігівщини, здатним на найсучаснішому рівні виконувати будь-які дослідження. А це імідж, високий професіоналізм та ефективність.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024