Гаряча лінія +380950010340

Знову у дорогу, до людей

Відповідно до спільного наказу Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА та ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» тривають виїзди медиків до віддалених територіальних громад області. Їхня мета – наближення спеціалізованої медичної допомоги до місцевого населення в умовах подолання наслідків російської агресії, покращення ранньої діагностики соціально значущих захворювань, популяризація вакцинації, попередження інфекційної захворюваності за допомогою профілактичних щеплень, а також вивчення можливостей місцевих медиків щодо ефективного обслуговування громадян.
Кількість таких виїздів вже наближається до десятка і вони свідчать – люди зацікавлені у спілкуванні з вузькопрофільними спеціалістами із лікарняних закладів обласного центру, тому охоче йдуть на прийом, отримують консультації та, у разі необхідності, направлення на дообстеження та стаціонарне лікування.
24 липня мобільна медична бригада побувала у Плисківській громаді. Попередню роботу провели фахівці Борзнянського відділення ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», які з’ясували потреби у тих чи інших спеціалістах з Чернігова, організували проведення своєрідної інформаційної кампанії. І, поки лікарі приймали пацієнтів, роздали всім охочим наочні друковані матеріали з роз’ясненнями щодо уникнення захворювань, дотримання засад здорового способу життя, пояснили причини, чому необхідно вдаватися до профілактичних щеплень. Місцеві жителі виявляли зацікавленість в отриманні інформації і, відчувалося, що вони, незважаючи на різний вік, бажають якомога довше залишатися активними та підвищувати якість свого життя.
Під час перебування у с. Плиски лікарі проконсультували та обстежили більше 200 громадян. В тому числі на прийомі у кардіолога побувало – 43 пацієнти, невропатолога -31, офтальмолога – 79, ендокринолога – 25,отоляриноголога – 34. Всім обстеженим, при виявленні патології, надані рекомендації по лікуванню. Вимірювання тиску поведено 125 пацієнтам. Направлено на додаткові обстеження 94 особи.
Також 18 особам проведено тестування на вірусні гепатити, 49 – вимірювання вмісту цукру у крові. Троє людей виявили бажання отримати щеплення.
Крім того, спеціалісти ДУ «Чернігівський ОЦКПХ» дослідили 30 зразків води. В 8 зразках води колодязної виявили перевищення по вмісту нітратів, попереджено громадян про небезпеку вживання такої води, в першу чергу для немовлят.
Таким чином нами виконується шляхетна місія – турбота про здоров’я громадян, а відтак – про благополуччя всієї нації. І автобус, який ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» отримав від Всесвітньої організації охорони здоров’я, довозить медиків до віддалених громад, і працює не простоюючи.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024