Комунікаційний центр Міністерства охорони здоров’я України посилює кампанію з популяризації вакцинації та активізує привертання уваги громадян до небезпеки інфекційних хвороб.
МОЗ України спільно з UNICEF розробило низку інформаційних матеріалів, які популяризують вакцинацію серед українців та поширюють достовірну інформацію, яка стосується небезпеки інфекційних захворювань.
Зокрема, у Комунікаційному центрі Міністерства охорони здоров’я України (далі – Центр) звертають увагу на те, що через війну в Україні значно знизився рівень рутинної вакцинації, що загрожує новими спалахами хвороб.
«Саме тому нині одна з головних стратегічних цілей Міністерства – збільшення попиту на рутинну вакцинацію, що є дуже важливим для протистояння серйозним викликам з боку агресивного навколишнього середовища», – стверджує консультант Центру Лариса ЧЕПЕЛЬ:
(https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/WhctKKXpPWbJwMCsQHnzfVLZdSHTsTzLgfKrtKCVfLDcfwDQzKrVdfLWBMlNZqMSXzmpJsG)
Відтак відповідну кампанію фахівці Центру розпочали з популяризації вакцинації проти поліомієліту як відповідь на питання – чи потрібно дорослим вакцинуватися від цього захворювання?
Отже, якщо доросла людина в Україні в дитинстві не отримала вакцинацію від поліо і не планує поїздку в країну, де вимагають мати щеплення, то їй вакцинуватись не потрібно.
Загалом, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, перші два щеплення (в 2 та в 4 місяці життя) складається з 2 ін’єкцій інактивованої вакцини (ІПВ) з наступним введенням, потім в 6 та 18 місяців, 6 та 14 років – оральної вакцини ОПВ.
(https://www.facebook.com/moz.ukr)