Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби
Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті.
Захворювання спричиняє поліовірус з родини ентеровірусів (кишкових вірусів). Цей вірус стійкий у навколишньому середовищі: у воді зберігається до 100 діб, випорожненнях – до 6 міс; добре витримує замороження та висушування.
Збудник передається від людини до людини через заражену вірусом їжу, воду, брудні руки. Із всього контингенту населення найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п’яти років, але й старші діти і навіть дорослі можуть захворіти.
Існує багато захворювань, що призводять до гострого в’ялого паралічу (ГМП), наприклад, синдром Гійєна-Барре, гострий поперечний мієліт, токсична нейропатія та різні м’язові порушення.
Гострий млявий параліч – проявляється раптовою появою слабкості у одній або кількох кінцівках.
Синдром Гієна-Барре – сукупність клінічних синдромів, які включають гостру запальну полірадикулонейропатію з наявністю слабкості й уповільнення рефлексів.
На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. І єдиним надійним способом запобігти поліомієліту залишається вакцинація.
Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень для формування імунітету до поліомієліту потрібно щепитись 6-ма дозами вакцин: інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) на 2-й, 4-й місяці життя дитини та оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) на 6-й,18-й місяць життя дитини, у 6 років та у14 років.
Якщо достатня кількість дітей у країні є вакцинованими (а це не менше 95%), розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки – якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.
За 3 місяці цього року рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей до 14 років в Чернігівській області становив 24 %.
З метою попередження захворювання на поліомієліт просимо батьків звернутися до сімейного лікаря та перевірити вакцинальний статус дитини. В разі потреби – запланувати і надолужити щеплення.
Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких!