Гаряча лінія +380950010340

Чернігівські медики – у Любечі

Тривають виїзди мобільних медичних бригад до віддалених куточків Чернігівщини.

11 квітня фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом з вузькопрофільними лікарями закладів охорони здоров’я Чернігова побували в одному з мальовничих куточків Сіверського краю – стародавньому Любечі Чернігівського району.

Мета, як і завжди, полягала у проведенні лікарями консультативного прийому пацієнтів, наданні їм рекомендацій щодо прийому медикаментів, а у разі необхідності – направлення до спеціалізованих закладів обласного центру.

Цього разу до поїздки залучили студентів старших курсів Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка, що навчаються за спеціальністю «Громадське здоров’я», адже 27 лютого нинішнього року між ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ» і цим навчальним закладом підписано Меморандум про співпрацю.
(Посилання: https://cnobldses.gov.ua/trystoronnia-uhoda-zarady-rozvytku-systemy-hromadskoho-zdorov-ia/)

Студенти провели анкетування серед відвідувачів, які прийшли на прийом до лікарів. В анкетах з’ясовувалося ставлення громадян до якості консультативного прийому та побажання щодо наступних виїздів спеціалістів.

Протягом робочого дня у Любецькій амбулаторії загальної практики сімейної медицини КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Здорова родина» Ріпкинської селищної ради кардіолог проконсультував 46 чоловіків та жінок, невропатолог – 29, офтальмолог – 70, ендокринолог – 46. Ультразвукове дослідження пройшли 32 людей, до вимірювання цукру у крові вдалося 54 пацієнти, дізналися про свій артеріальний тиск 65 жителів громади. Окрім того, ЕКГ проведено 35 пацієнтам, на вірусні гепатити та ВІЛ-інфекцію обстежено 28 громадян. А ще профілактичні щеплення здійснено для 6 дітей: ( АДП-м-1, КПК-2, Поліо-3).

Тобто, понад 150 жителів громади цього дня мали змогу дізнатися про стан свого здоров’я та зробити висновки щодо дотримання засад здорового способу життя.

У свою чергу фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб провели масово-роз’яснювальну роботу з приводу необхідності профілактичних щеплень (згідно з опитуванням, переважна більшість місцевих жителів прихильна до вакцинації), а також роздали низку друкованих матеріалів щодо протистояння соціально значущим захворюванням – гіпертонічній хворобі, цукровому діабету, інсультам, інфарктам та хворобам, що передаються через брудні руки. Також фахівці Центру разом із керівництвом громади та місцевими медиками обговорили шляхи подальшої співпраці.

Звісно, відвідавши Любеч, неможливо було не ознайомитися із його пам’ятками історії – гості побували у Княжому граді та на горі, де майже 1000 років тому під час князівської зустрічі вирішувалася доля Київської Русі-України.

Поїздки мобільних медичних бригад до віддалених населених пунктів Чернігівщини згідно з планом триватимуть і надалі.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024