Інфекційний контроль в аспекті моніторингових візитів
Згідно з наказом генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», спеціалісти відокремлених структурних підрозділів установи мають брати участь у проведення моніторингових візитів до закладів охорони здоров’я щодо здійснення там інфекційного контролю. Візити, зокрема, передбачені вимогами наказу Міністерства охорони здоров’я України №287 від 01.02.2019р «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз».
Попередньо під час кількох дистанційних онлайн-семінарів завідувач відділу інфекційного контролю ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Анатолій ВАЛОВЕНКО роз’яснював керівникам відокремлених структурних підрозділів аспекти виконання відповідних наказів, шляхи вирішення проблем, що можуть виникати під час здійснення повноважень, принципи, на яких повинні базуватися такі моніторингові візити.
Так Анатолій ВАЛОВЕНКО вважає, що будь-яке нагадування про вимоги установчих документів можуть слугувати однією з форм впливу на необхідність суворого дотримання профільного законодавства заради покращення ситуації із поширенням, зокрема, внутрішньолікарняних інфекцій, прищеплення співробітникам медичних закладів принципів прихильного ставлення до аспектів інфекційного контролю, виконання простих правил знезараження витратних матеріалів у стаціонарах та амбулаторних закладах, а також систематичного використання санітайзерів, інших дезінфекційних матеріалів тощо. Також зазначено, що ці моніторингові візити повинні бути плановими, в результаті яких необхідно надавати рекомендаційну допомогу щодо організації роботи по впровадженню відповідних наказів МОЗ. Крім того, є необхідність у тому, щоб у таких закладах були визначені спеціалісти, які повинні безпосередньо перейматися проблемами інфекційної безпеки, нести відповідальність за її організацію. А це можливо завдяки моніторингу не тільки з боку органу системи громадського здоров’я, яким у даному випадку слугує обласний центр контролю та профілактики хвороб, а і управління охорони здоров’я ОДА.
Таким чином, робота з інфекційного контролю повинна бути системною та всебічною, а відтак – ефективною та такою, що здатна зменшити ймовірні ризики поширення внутрішньолікарняних хвороб, зокрема, туберкульозу.