Гаряча лінія +380950010340

Про основи інфекційного контролю – медикам

Тривають візити спеціалістів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» до лікарняних закладів Чернігівщини з метою популяризації заходів з інфекційного контролю, профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, навчання навичкам особистої гігієни, а також вивчення положень профільних установчих документів МОЗ та ЦГЗ, які стосуються убезпечення медичних працівників та пацієнтів від інфекційних захворювань.
Протягом нинішнього року такі виїзні заходи, ініційовані ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», відбулися вже у кількох лікарняних закладах деяких територіальних громад Чернігівської області .

Посилання :

https://cnobldses.gov.ua/na-chasi-infektsijnyj-kontrol/

 https://cnobldses.gov.ua/riatuj-zhyttia-bezpechno/

І така робота триває – 4 травня завідувач відділу інфекційного контролю ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Анатолій ВАЛОВЕНКО та помічник епідеміолога Олена КЛИМЕНКО побували у КНП «Куликівський центр первинної медико-санітарної допомоги» та КНП «Куликівська лікарня планового лікування», де під час зустрічі із колективами йшлося про необхідність дотримання основних положень Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» та ознайомили з постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 376, яка передбачає зміни до Переліку забезпечення належного рівня надання медичних послуг за договором з НСЗУ. Зокрема цей документ доповнено мінімальними вимогами до профілактики інфекцій, інфекційного контролю, протидії поширенню збудників з антимікробною резистентністю та якості бактеріологічних досліджень. Відповідно контрактування закладів охорони здоров’я на 2024 рік за програмою медичних гарантій відбуватиметься з врахуванням зазначених вимог.
Особливу увагу було приділено вже традиційному заходу-акції «Рятуй життя безпечно!», під час якої порушено такі важливі теми, як гігієна рук, респіраторна гігієна та гігієна кашлю, безпека ін’єкцій, правила використання засобів індивідуального захисту, а також вакцинація медичних працівників.
Крім того, фахівцями дані рекомендації щодо роботи з УФ-опромінювачами та надано грунтовну оцінку роботі бактерицидних ламп, що використовуються у цих закладах. А ще проведено анкетування на тему «Профілактика інфекцій та інфекційний контроль в ЗОЗ».
Як зазначили фахівці, в результаті анкетування можна зробити висновок , що обізнаність працівників ЗОЗ з питань інфекційного контролю було підвищено, а надані матеріли для навчання та підготовки фахівців з інфекційного контролю стануть у нагоді для впровадження в роботу.
Матеріали розроблені фахівцями ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» як основа для стандартних операційних процедур, методики проведення навчання, підготовки та перевірки рівня знань працівників за допомогою чек-листів та тестових запитань за визначеними темами для використання при розробленні навчальних програм з профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я.

Куликівка: підписаний Меморандум втілюється у конкретні справи Триває робота пілотного проєкту «Здорова громада», започаткованого в рамках Меморандуму про співпрацю між ДУ «Чернігівський обласн... 26 Квітня 2024
Майже 315 пацієнтів оглянули у Добрянці та Малій Дівиці лікарі мобільних медичних бригад 25 квітня у межах Всесвітнього тижня імунізації «Мобільний автобус» з групою вузькопрофільних лікарів і фахівців Чернігівського об... 26 Квітня 2024
Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися? Із 24 квітня в Україні проходить Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – широке висвітлення ситуації із захворюваністю на інфек... 25 Квітня 2024