Лептоспіроз: застосовуємо сучасні методи лабораторної діагностики
Лабораторна база Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб має у своєму розпорядженні новітнє обладнання, що відповідає сучасним стандартам.
Ознайомитися з деякими приладами можна за посиланням на наш офіційний сайт:
https://cnobldses.gov.ua/vplyv-naftoproduktiv-na-zdorov-ia-liudyny-doslidzhennia-ikh-vmistu-u-pytnij-vodi-fakhivtsiamy-sanitarno-hihiienichnoi-laboratorii/;
https://cnobldses.gov.ua/natsionalne-ahentstvo-z-akredytatsii-ukrainy-zasvidchylo-kompetentnist-vyprobuvalnoi-laboratorii/;
https://cnobldses.gov.ua/laboratoriia-jde-u-nohu-z-chasom/;
https://cnobldses.gov.ua/osoblyvo-nebezpechni-infektsii-pid-kontrolem-fakhivtsiv/.
Відтак лабораторія особливо небезпечних інфекцій установи також йде у ногу з часом і у визначені терміни якісно проводить дослідження на предмет виявлення, зокрема, збудника лептоспірозу.
Для цього спеціалістами лабораторії застосовуються такі методи дослідження:
– реакція мікроаглютинації із використанням живих штамів лептоспір;
– біологічний;
– багатошвидкісне центрифугування.
Завдяки довірі та плідній співпраці у 2023 році фахівцями лікувальних закладів області було доставлено 47 сироваток крові від осіб з підозрою на лептоспіроз. Під час проведення лабораторних досліджень зразків було виявлено 38 серологічно-позитивних знахідок, що свідчить про активну циркуляцію збудника у антропургічних осередках.
Також лабораторією згідно з планом моніторингу проводились дослідження на лептоспіроз із об’єктів навколишнього середовища (мишоподібні гризуни, вода з відкритих водойм). Було досліджено 104 дрібних ссавці, знайдено антитіла до збудника лептоспірозу у 78 зразках.
Лабораторія приймає зразки як від приватних осіб, так і від організацій. Вартість дослідження – згідно з прейскурантом – Прейскурант цін – ДУ Чернігівський ОЦКПХ МОЗ (cnobldses.gov.ua)
Нагадаємо: лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка викликається бактерією роду Leptospira. Супроводжується гарячкою, симптомами загальної інтоксикації, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем. Джерелом інфекції здебільшого є мишоподібні гризуни, сільськогосподарські, промислові та дикі тварини. Хвора на лептоспіроз людина не становить загрози для оточуючих.
Тож якщо ви мали контакт із ймовірно хворими тваринами, відчуваєте перші симптоми хвороби – не втрачайте дорогоцінний час для постановки діагнозу, звертайтесь до лікарського закладу. Будьте здорові!