Гаряча лінія +380950010340

Моніторинг відбувся – висновок зроблений

З 10 по 20 грудня 2022 року фахівці відокремлених структурних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснили низку моніторингових візитів до лікувально-профілактичних закладів та установ первинної медико-санітарної допомоги Чернігівщини щодо стану впровадження на місцях наказів профільного міністерства № 287 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз», та № 1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення».
Як зауважив завідувач відділу інфекційного контролю ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Анатолій ВАЛОВЕНКО, практично всі заклади охоплені моніторинговими візитами і більшість із них з належною ретельністю поставилися до відповідного наказу генерального директора Центру щодо здійснення цієї важливої роботи.
«Треба зазначити, що з найбільшим розумінням до таких візитів поставилися Куликівський, Менський, Ріпкинський, Носівський ВСП. А от у Прилуцькому районі працівники тамтешнього ВСП не були допущені до місцевого закладу охорони здоров’я. На мій погляд, – розповідає Анатолій ВАЛОВЕНКО, – керівники цих закладів далеко не повною мірою розуміють необхідність впровадження такої роботи. А вона, між іншим, у першу чергу передбачає надання практичної допомоги у виконанні вимог наказів Міністерства охорони здоров’я, аж ніяк не здійснення якихось контролюючих чи каральних функцій. Тому вважаю, що письмова відмова від отримання методичної допомоги жодним чином не працює на позитивних імідж установи. На жаль, менш відповідально до роботи поставилися у Срібному, Талалаївці, Борзні і Бахмачі. Таким чином, визначилися як лідери, так і аутсайдери».
Загалом моніторингові візити, окрім виконання вимог відповідних наказів МОЗу, мали на меті ще й нагадати лікувально-профілактичним підрозділам, де ще не створенні відділи з інфекційного контролю, що їх доведеться створити, а всім зацікавленим сторонам відповідально поставитися до вивчення установчих документів, що стосуються не тільки інфекційного контролю, а і громадського здоров’я. Адже теоретична база повинна знаходити своє відображення у практичних усвідомлених справах.
«Відтак, моніторингові візити не пройшли даремно, – зауважив Анатолій ВАЛОВЕНКО, – бо з’ясовано, що в більшості закладів такі відділи створені, їхні співробітники почали перейматися проблемами інфекційного контролю та протидією внутрішньолікарняним хворобам. А там, де така робота ще тільки починається, вона потребуватиме ефективної методичної допомоги».
Нагадаємо : на початку грудня на базі ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» було проведено низку онлайн-семінарів, на яких йшлося про роз’яснення вимог відповідних наказів міністерства, аспекти проведення самих моніторингових візитів та вирішення проблем, які можуть виникнути під час цієї роботи.

Посилання: Наказ Міністерства охорони здоров’я України № 287
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0408-19#Text;
Наказ Міністерства охорони здоров’я України №1614
https://zakononline.com.ua/documents/show/502234___684240

Алгоритми впровадження інфекційного контролю Про дотримання засад інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я йшлося на дводенному семінарі (31.10-01.11.2023р), що пройш... 3 Листопада 2023
Підвищуємо знання з інфекційного контролю Заходи з попередження інфікування серед медичних працівників під час виконання службових обов’язків залишаються завжди актуальними... 19 Вересня 2023
Робота з дотримання засад інфекційного контролю триває Фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжують поширювати серед медичних праців... 8 Вересня 2023