Гаряча лінія +380950010340

Обговорили перебіг catch-up-кампанії з вакцинації проти кору на Чернігівщині

Не секрет, що будь-яка робота, спрямована на визначення алгоритмів з профілактики інфекційних захворювань, потребує зворотного зв’язку на різних рівнях, особливо серед представників тих структур, на яких покладено обов’язки вчасного реагування на виклики сьогодення.
Це, зокрема, стосується і перебігу на Чернігівщині «наздоганяючої» (catch-up) кампанії з посилення імунопрофілактики проти кору серед дітей.
Відтак фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» протягом останнього часу ініціювали проведення низки нарад, конференцій, брифінгів щодо специфіки реалізації кампанії саме на Чернігівщині.
Докладніше – за посиланнями:
https://cnobldses.gov.ua/nadoluzhyty-shcheplennia-proty-koru-vymoha-sohodennia/;
https://cnobldses.gov.ua/nadoluzhyty-aktualni-shcheplennia-vymoha-sohodennia/.
Зокрема, 29 серпня генеральний директор ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ, його заступник Артем ЯРОШЕНО та завідувач відділу імунопрофілактики, регіональний координатор з проведення кампанії на Чернігівщині Олександр БУБИРЬ під час zoom-наради із заступницею начальника Управління охорони здоров’я Яною ДРАГАНЮК та експертом – координатором Управління охорони здоров’я ОВА з педіатрії Людмилою КРИВЕЦЬ обговорили перебіг кампанії на Чернігівщині. До наради залучено представників закладів охорони здоров’я області, на яких покладається реалізація заходів з імунізації на місцях.
Відтак зазначалося, що, незважаючи на те, що кампанія має певні календарні рамки, робота з вакцинації проти кору повинна тривати й надалі. І для цього в області є всі можливості – наявна кількість вакцин КПК, визначені відповідальні за проведення щеплень, зберігання і транспортування вакцин. Втім, як зазначили учасники наради, активній імунізації всіх, хто цього потребує, (причому, не тільки у рамках «наздоганяючої» кампанії) заважає велика кількість «відмовників» від щеплень. А це результат недопрацювання як медиків на місцях, так і представників влади та лідерів громадської думки. Тому, на жаль, Чернігівська область і належить до «аутсайдерів» у проведенні цієї важливої роботи, про що свідчать офіційні дані – з 11 698 дітей, що підлягають щепленню проти кору, станом на 29 серпня вакциновано лише 1862 дитини.
Під час наради було визначено низку спільних дій, що дозволять поставити роботу з профілактичних щеплень проти кору на належний рівень.
Учасникам заходу поставлено завдання створити верифікаційний план з проведення catch-up кампанії та подати його на узгодження до профільного міністерства та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024