Гаряча лінія +380950010340

Оперативна довідка про санітарно-епідемічну ситуацію з 03.03.23 по 09.03.23.

У області склалася нестійка ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу. Починаючи із 01 лютого захворюваність має тенденцію до зростання. Станом на 09.03.2023 року по області зареєстровано 140 615 випадків, в т. ч за останній тиждень 458. За тиждень кількість випадків коронавірусної хвороби збільшилась на 57,4% у порівнянні з попереднім тижнем (з 291 до 458).
За 10 тиждень отримано 562 первинних екстрених повідомлень, що на 101 більше у порівнянні з попереднім тижнем. Збільшення зумовлено зростанням захворюваності на коронавірусну хворобу.
Спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано.
Продовжується моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ. Захворюваність на грип та ГРВІ має тенденцію до зниження. Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ за звітний тиждень на 20,5% менший від встановленого епідпорогу для Чернігівської області та відповідає середньому рівню інтенсивності, а також на 1,4 % менше від показника минулого тижня.
З початку епідсезону в області, станом на 02.03.2023 року, перехворіло на грип та ГРВІ 8,8% населення області.
Рекомендації відокремлених структурних відділів ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» щодо введення обмежувальних заходів згідно «Комплексного плану протиепідемічних заходів по профілактиці грипу та гострих респіраторних захворювань та COVID-19 по Чернігівській області на 2022-2023 роки» на епідемічний період (додаткових канікул, маскового режиму тощо) у зв’язку з перевищенням епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ територіальними громадами не виконуються: на протязі останніх чотирьох тижнів реєструється перевищення епідемічного рівня захворюваністі у Борзнянській міській ТГ, Вертіївській, Комарівській, Мринській, сільських громадах Ніжинського району, два тижні у Ладанській та Сухопов’янській сільських ТГ Прилуцького району.
У поточному епідсезоні серед циркулюючих вірусів домінує вірус грипу А. У той же час виділяються коронавіруси, віруси грипу В, парагрипу, риновіруси, РС- віруси, метапневмовіруси.
Носівським відділенням ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» був здійснений моніторинговий візит до Макіївського ліцею Макіївської сільської ради. В ході візиту було проведено відбір овочів для проведення мікробіологічного дослідження. За результатами проведення мікробіологічного дослідження Ніжинським міськрайонним відділом ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» в капусті, що призначалась для вживання учнів школи-ліцей було виявлено Yersinia enterocolitica. В зв’язку з урахуванням результату дослідження та для уникнення виникнення в закладі освіти гострої кишкової інфекції було надіслано лист з рекомендаціями до відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Макіївської сільської ради та до директора Макіївського ліцею.
Епідситуація щодо інфекційної захворюваності нестійка – рівень захворюваності на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.
З метою забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення спеціалістами ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» згідно плану моніторингових досліджень та за зверненнями суб’єктів господарювання було відібрано та досліджено:
– на мікробіологічні показники – 71 зразок води питної централізованого водопостачання та 21 зразок води питної нецентралізованого водопостачання. Не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» 2 зразки води питної централізованого водопостачання (м.Прилуки, с.М.Дівиця Прилуцького району) та 3 зразки води питної нецентралізованого водопостачання (с. С.Дівиця Куликівської ОТГ, с.Єрків Козелецької ОТГ). Інформація про результати досліджень надана органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, власникам джерел водопостачання ;
– на санітарно – хімічні та органолептичні показники – 50 зразків води питної централізованого водопостачання та 13 зразків води питної нецентралізованого водопостачання. Виявлено відхилення за органолептичними показниками та вмісту заліза у 12 зразках води питної централізованого водопостачання (смт.Варва, смт.Козелець, с.Щабалинів Коропської ОТГ Новгород- Сіверського району, с.Холми Корюківського району, с.Дніпровське М-Коцюбинської ОТГ Чернігівського району); за вмістом нітратів у 6 зразках води питної нецентралізованого водопостачання (С.Дівиця Куликівської ОТГ, с.Пустиньки Чернігівського району, с. Талалаївка, с.Березанка Ніжинського району). Вміст нітратів у досліджених пробах перевищує гранично-допустиму концентрацію в 1,2 – 6,6 разів і може стати причиною захворювання дітей метгемоглобінемією.
Власникам джерел водопостачання повідомлено про небезпеку використання води питної з високим вмістом нітратів, в першу чергу для дітей. Інформація про результати досліджень надана власникам джерел водопостачання, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Здійснюється контроль гама-фону в контрольних точках вимірювань: на території Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького, Корюківського, Н-Сіверського відділів проводиться 3 рази на добу, на території відділень – 1 раз на добу. Зареєстровані рівні гама-фону від 11 до 15 мкР/год відповідають природному радіаційному фону області.

Реагувати на повінь та її наслідки – готові За інформацією, отриманою від Чернігівського обласного центу з гідрометеорології, 22-27 лютого на р. Дніпро в межах Чернігівської ... 27 Лютого 2024
Про санепідситуацію в області за 3 місяці 2023 року та моніторингові дослідження Інфекційні захворювання залишаються актуальними у зв’язку із залученням в епідемічний процес широких верств населення, високим рів... 1 Травня 2023
Про санепідситуацію в області за 2022 рік та моніторингові дослідження В області в 2022 році за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 161,0 тис. осіб, що на 24,1 % ... 27 Січня 2023