Гаряча лінія +380950010340

ПРО САНЕПІДСИТУАЦІЮ В ОБЛАСТІ ЗА 8 МІСЯЦІВ 2022 РОКУ ТА МОНІТОРИНГОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ

В області за 8 місяців поточного року за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося близько 106,4 тис. осіб, що на 2,2 % більше аналогічного періоду минулого року. Збільшення реєструвалось за рахунок захворюваності на коронавірусну хворобу (COVID-19), сальмонельоз, туберкульоз органів дихання, хворобу Лайма, вірусний гепатит С, сифіліс.

Захворюваність на коронавірусну хворобу (COVID-19) збільшилась у серпні у 8 разів у порівнянні з липнем: з 72 до 593 випадків. Збільшилась кількість звернень населення до закладів охорони здоров’я з симптомами коронавірусної хвороби, про що свідчить збільшення кількості надходжень матеріалу до вірусологічної лабораторії для дослідження методом ПЛР на РНК вірусу SARS СоV-2. Враховуючи таку тенденцію, захворюваність на коронавірусну хворобу (COVID-19) буде зростати.

Захворювання (підозри) на шигельоз, правець, дифтерію, кір, кашлюк, краснуху, паротит епідемічний, бруцельоз, сказ не реєструвались.

Для літньої пори року характерні захворювання на кишкові інфекції. З 01.06.22 запроваджено щотижневий моніторинг захворюваності на кишкові інфекції з детальним аналізом факторів, які їх викликали. Загальна сума гострих кишкових інфекцій на 30,1% менше ніж у минулому році. У разі проведених епідеміологічних розслідувань встановлено, що можливі фактори, що викликали захворювання на кишкові інфекції не пов’язані з промисловим виробництвом. Причинами захворювань є порушення правил зберігання харчових продуктів у домашніх умовах та недотримання правил особистої гігієни населенням.

В поточному році в області ботулізмом захворіло 4 особи (2 – з м. Чернігова, 2 – з населених пунктів Чернігівського району). 1 особа (чоловік 54 років) померла. Випадки захворювання ботулізмом поодинокі, групових спалахів не було. Дітей серед осіб, що захворіли, немає. Всі особи захворіли після вживання риби в’яленої непатраної, виготовленої в домашніх умовах.

Дикорослими грибами отруїлося 6 осіб (2 – з м. Ніжин, 2 – з Ніжинського району, 1 – з Чернігівського району, 1 – з Новгород-Сіверського району).

Ситуація з особливо-небезпечних інфекцій залишається напруженою, в зв’язку з реєстрацією:

– 189 випадків захворювання на туберкульоз, що на 5 випадків більше кількості захворілих за аналогічний період 2021 року, серед дитячого населення – 16 випадків захворювання, за аналогічний період 2021 року – 3 випадки;

– 88 випадків захворювання на хворобу Лайма, в минулому році 29 випадків;

Зменшилась кількість звернень за антирабічною допомогою з приводу контакту (покусів, подряпин, ослинення) з тваринами до 963 (у минулому році 1098) та кількість осіб, яким призначено антирабічне лікування -137 проти 178 у минулому році.

Спалахів інфекційних захворювань в області не зареєстровано.

Враховуючи залишки та надходження імунобіологічних препаратів в області станом на 01.09.2022 наявні вакцини проти:

– гепатиту В – 13157 доз,

– кору, паротиту, краснухи (КПК) в кількості – 14820 доз,

– поліомієліту (ІПВ) – 6655 доз,

– поліомієліту (ОПВ) – 878 доз,

– дифтерії, правцю – 19961доз,

– туберкульозу – 9540 доз,

– кашлюку, дифтерії, правця – 15424 доз,

– гемофільної інфекції – 5924 доз.

Загальне виконання річного плану щеплень становить 45,4 % (нормативний показник за 8 місяців – 66,7 %). Не виконання нормативного показника можна пояснити активними бойовими діями на території області протягом 2-х місяців та міграцією населення.

За звітний період фахівцями ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» згідно плану моніторингових досліджень, а також на договірній (платній) основі було відібрано та досліджено:

– 1440 зразків води централізованого водопостачання на мікробіологічні показники, з них не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людини» 64 зразки, що складає 4,4 % (в основному за показником загальних коліформ (ЗКФ) та загального мікробного числа (ЗМЧ);

– 1207 зразків води централізованого водопостачання на санітарно-хімічні показники, не відповідали гігієнічним вимогам 184 зразки, що складає 15,2 % (в основному за органолептичними показниками та вмістом заліза загального);

– 868 зразків води джерел децентралізованого водопостачання (шахтні колодязі, приватні свердловини та ін.) на мікробіологічні показники, з них вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 не відповідали 160 зразків, що складає 18,4 % (за показниками загального мікробного числа (ЗМЧ) та загальних коліформ (ЗКФ) та

1066 зразків на санітарно-хімічні показники, з них не відповідали гігієнічним вимогам 298 зразків, що складає майже 28,0 % (в основному за вмістом нітратів, заліза загального та органолептичними показниками).

– 201 пробу атмосферного повітря на вміст забруднюючих речовин (за 10 показниками – азоту діоксид, вуглецю оксид, пил, фенол, формальдегід, важкі метали та ін.) на автомагістралях з інтенсивним рухом транспорту та 54 проби атмосферного повітря в зонах впливу найбільших промислових підприємств. За результатами досліджень встановлено перевищення по вмісту пилу (тверді суспендовані частки), вуглецю оксиду – в місцях скупчення автотранспорту на основних автомагістралях по м. Чернігову.

Санепідситуацію в області можна характеризувати як нестійку – рівень захворюваності людей на інфекційні хвороби не перевищує середні багаторічні показники, проте є сприятливі умови для поширення цих хвороб.

Реагувати на повінь та її наслідки – готові За інформацією, отриманою від Чернігівського обласного центу з гідрометеорології, 22-27 лютого на р. Дніпро в межах Чернігівської ... 27 Лютого 2024
Про санепідситуацію в області за 3 місяці 2023 року та моніторингові дослідження Інфекційні захворювання залишаються актуальними у зв’язку із залученням в епідемічний процес широких верств населення, високим рів... 1 Травня 2023
Оперативна довідка про санітарно-епідемічну ситуацію з 03.03.23 по 09.03.23. У області склалася нестійка ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу. Починаючи із 01 лютого захворюваність має тенденц... 13 Березня 2023