Гаряча лінія +380950010340

Профілактика хвороб – для людей

Фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» щоденно працюють над поширенням знань серед жителів області щодо уникнення захворювань, методів дотримання здорового і якісного способу життя. Так за ініціативи керівництва установи спеціалісти закладу разом із медиками первинної ланки та вузькопрофільними лікарями постійно відвідують населені пункти Чернігівщини з метою роз’яснення місцевим жителям простих правил профілактики захворювань, необхідності вакцинації проти інфекційних недугів та вивчення ситуації з поширенням соціально значущих хвороб.
Протягом останнього часу спеціалісти закладу побували у кількох громадах Чернігівщини.
(Посилання – https://cnobldses.gov.ua/hromadianam-pro-zdorovyj-sposib-zhyttia/).
Зокрема, 2 червня вони на новенькому автобусі, який заклад отримав від Всесвітньої організації охорони здоров’я і який можна назвати «автобусом здоров’я, відвідали селище Ріпки Чернігівського району. Завдяки активній та змістовній попередній інформаційній роботі, що провели співробітники Ріпкинського відділення Чернігівського МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», про приїзд медиків селища дізналося багато людей. Тому велика їх кількість прийшли аби поспілкуватися із лікарями, отримати консультації, виміряти артеріальний тиск, рівень глюкози у крові, пройти тестування на вірусні гепатити В і С, ВІЛ-інфекцію, побувати на прийомі невролога та ендокринолога. А от місцевим медикам роздані кольорові календарі профілактичних щеплень, які стануть їм в нагоді у повсякденній роботі.
Як зазначила одна з жительок селища Валентина К., це дуже зручно, коли медики безпосередньо йдуть до людей, адже, за її словами, велике навантаження на місцевих сімейних лікарів та інколи стан здоров’я не завжди дозволяють своєчасно звернутися за медичною допомогою. А мешканець Ріпок Валентин П. повідомив – заздалегідь дізнавшись про приїзд медиків, він прийшов разом з усією родиною і залишився дуже задоволеним консультативним прийомом.
Цього дня у Ріпках побували і генеральний директор ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ та його заступник Артем ЯРОШЕНКО. Вони поспілкувалися з місцевими жителями, ознайомилися із проблемами, що стоять на шляху доступності медичної допомоги до громадян та дали рекомендації щодо посилення масово-роз’яснювальної роботи з попередження хвороб та загострення хронічних недуг.
Таким чином, візит медиків до Ріпок довів – коли медичні працівники безпосередньо спілкуються із жителями на місцях, результат небагато більший, адже у таких випадках ланцюжок «лікар-пацієнт» працює ефективніше.
Загалом протягом дня у ендокринолога на прийомі побувало 40 місцевих жителів, у невролога – 33, цукор крові виміряло 70 громадян, артеріальний тиск -120. Тестування на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С пройшли 174 людини.
Отже, робота з відвідування громад Чернігівщини спеціалістами ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» разом із вузькопрофільними спеціалістами триватиме й надалі.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024