Гаряча лінія +380950010340

Проєкт «Мобільний автобус» охоплює все більше людей

Триває реалізація ініціативи Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб щодо виїздів у громади області для масового обстеження місцевих жителів вузькопрофільними лікарями, поширення знань із попередження соціально значущих захворювань та роз’яснення ризиків, які можуть до них призвести.

7 лютого в рамках тижня боротьби із раком спеціалісти Центру разом із лікарями-онкологами побували у Куликівській ОТГ Чернігівського району. На прийом до спеціалістів, крім жителів Куликівки, також зійшлися і з’їхалися люди з навколишніх населених пунктів.

Протягом робочого дня онколог-мамолог поспілкувався із 51 пацієнтом, а лікар-онколог-дерматолог – із 53-ма жителями громади. 13-и пацієнтам призначено дообстеження у спеціалізованому закладі – КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології».

Таким чином, було реалізовано постулат – будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати, адже раннє виявлення, у даному випадку онкопатології, дає хороші шанси на якісне життя.

Пацієнти схвально оцінили приїзд лікарів, адже, за словами жительки Салтикової Дівиці, вона не знаходила моменту, аби відвідати лікаря цього профілю, а от деякі симптоми її хвилювали вже тривалий час. На щастя, онколог визначив, що її самопочуття не пов’язане із онкопатологією, та призначив симптоматичне лікування із подальшим контролем з боку сімейного лікаря. І таких чоловіків та жінок на прийомі онкологів була переважна більшість.

У свою чергу фахівці обласного центру контрою та профілактики хвороб і його місцевого відділення поширили серед відвідувачів поліклініки і тамтешнього центру ПМСД низку друкованих наочних матеріалів із закликами не нехтувати симптомами загострення хронічних недуг, зважати на необхідність вакцинації і дотримуватись засад здорового способу життя.

Разом із тим фельдшер санітарний відділу епідемічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Ірина Острянська для старших учнів та педагогічного колективу Куликівського професійного аграрного ліцею прочитала лекцію щодо упередження онкопатології, супроводжуючи її демонстрацією інтерактивних тематичних матеріалів.

Таким чином ініціатива ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», підтримана профільним управлінням Чернігівської ОДА, знаходить відображення у конкретних справах щодо протистояння низці захворювань, які вкрай негативно впливають на демографічну ситуацію в регіоні.

Інформація про виїзди у громади області – на офіційному сайті установи за посиланням: https://cnobldses.gov.ua/mobilnyj-avtobus-u-koriukivskij-hromadi-tsoho-razu-z-onkolohamy/

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024