Гаряча лінія +380950010340

Спільна робота з імунопрофілактики

Низку актуальних питань щодо алгоритмів проведення щеплень проти керованих інфекцій 13 січня розглянуто на першому у нинішньому році засіданні робочої групи з імунопрофілактики, що відбулося на базі Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА.
Участь у засіданні взяли заступник генерального директора з епідеміологічного нагляду ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Артем ЯРОШЕНКО, спеціалісти відділу імунопрофілактики Центру, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Андрій ЛІННИК, фахівці-медики, що опікуються роботою з попередження інфекційних захворювань, лікарі первинної ланки, інші члени робочої групи.
Йшлося, зокрема, про теперішню ситуацію із проведенням профілактичних щеплень у громадах Чернігівської області та шляхи вирішення актуальних питань, які виникають на шляху широкого охоплення громадян вакцинацією. Відтак зазначалося, що однією з таких проблем є розбіжності у статистичних даних щодо наявного населення, яке підлягає вакцинації. Це певною мірою пов’язано як із природним рухом населення, так і військовими діями, що змусили багатьох громадян тимчасово покинути місця постійного проживання, а деяких переміститися до інших громад у межах кордонів області.
Тому вирішено, що визначення потреб у кількості необхідних вакцин покладається на фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги, які повинні постійно звітувати про здійснення вакцинації за встановленою формою, оформляти відповідну документацію у розріз різних вікових груп. Також вказано, що терміном до 20 січня необхідно надати плани з імунопрофілактики, виходячи з кількості наявного населення, для чого необхідно орієнтуватися на дані Головного управління статистики у Чернігівській області. Відповідно такі відомості передаватимуться до ДП «Укрвакцина» МОЗ України».
Також на засіданні визначено правила заповнення таблиці з додатком до спільного наказу ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» та УОЗ ОВА від 30.11.212р №125/350 щодо проведення імунопрофілактики, інших документів у напрямку попередження інфекційних захворювань.

Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Catch-up-кампанія з вакцинації проти кору завершена. Її підсумки на Чернігівщині позитивні. На цьому у прямому радіоефірі «Українське радіо: Чернігівська хвиля» 31 жовтня наголосив генеральний директор ДУ «Чернігівський об... 1 Листопада 2023
Національний календар профілактичних щеплень: перевірте, чи вакцинована дитина від небезпечних захворювань Вакцинація – це простий, безпечний та ефективний спосіб захиститися від небезпечних хвороб ще до контакту з ними, а також запобігт... 4 Жовтня 2023