Гаряча лінія +380950010340

Спільна робота з імунопрофілактики

Низку актуальних питань щодо алгоритмів проведення щеплень проти керованих інфекцій 13 січня розглянуто на першому у нинішньому році засіданні робочої групи з імунопрофілактики, що відбулося на базі Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА.
Участь у засіданні взяли заступник генерального директора з епідеміологічного нагляду ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Артем ЯРОШЕНКО, спеціалісти відділу імунопрофілактики Центру, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Андрій ЛІННИК, фахівці-медики, що опікуються роботою з попередження інфекційних захворювань, лікарі первинної ланки, інші члени робочої групи.
Йшлося, зокрема, про теперішню ситуацію із проведенням профілактичних щеплень у громадах Чернігівської області та шляхи вирішення актуальних питань, які виникають на шляху широкого охоплення громадян вакцинацією. Відтак зазначалося, що однією з таких проблем є розбіжності у статистичних даних щодо наявного населення, яке підлягає вакцинації. Це певною мірою пов’язано як із природним рухом населення, так і військовими діями, що змусили багатьох громадян тимчасово покинути місця постійного проживання, а деяких переміститися до інших громад у межах кордонів області.
Тому вирішено, що визначення потреб у кількості необхідних вакцин покладається на фахівців центрів первинної медико-санітарної допомоги, які повинні постійно звітувати про здійснення вакцинації за встановленою формою, оформляти відповідну документацію у розріз різних вікових груп. Також вказано, що терміном до 20 січня необхідно надати плани з імунопрофілактики, виходячи з кількості наявного населення, для чого необхідно орієнтуватися на дані Головного управління статистики у Чернігівській області. Відповідно такі відомості передаватимуться до ДП «Укрвакцина» МОЗ України».
Також на засіданні визначено правила заповнення таблиці з додатком до спільного наказу ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» та УОЗ ОВА від 30.11.212р №125/350 щодо проведення імунопрофілактики, інших документів у напрямку попередження інфекційних захворювань.

Профілактика хвороб – для людей Фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» щоденно працюють над поширенням знань серед ... 5 Червня 2023
Функції з управління програмою імунізації передано до Центрів контролю та профілактики хвороб Уряд ухвалив постанову, яка передбачає передачу частини функцій з імунопрофілактики до Центрів контролю профілактики хвороб (ЦКПХ)... 19 Травня 2023
Вакцинація завжди на часі Завершився Всесвітній тиждень імунізації. Втім, це не означає, що на цьому масово-роз’яснювальна робота щодо переваг вакцинації та... 2 Травня 2023