Гаряча лінія +380950010340

Спільні дії на шляху дотримання інфекційного контролю

Затверджено регіональний план дій на 2023 рік з впровадження та виконання у закладах охорони здоров’я Чернігівської області наказу Міністерства охорони здоров’я України №1614 від 03.08.2021 року «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення».
Регіональним планом, зокрема, передбачено призначення ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та Управлінням охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації відповідальних осіб за проведення роботи з впровадження та здійснення заходів із профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах системи охорони здоров’я Чернігівщини.
Мета регіонального плану – сформувати у лікарнях (де ще не сформовані) відділи інфекційного контролю з метою проведення рутинного епідеміологічного нагляду за дотриманням протистоянню інфекціям, пов’язаним із наданням медичної допомоги, забезпечити такі відділи необхідними приміщеннями та обладнанням, визначити можливі ризики появи внутрішньолікарняних інфекцій, впровадити алгоритми профілактики їхнього поширення. Крім того, документом передбачено дотримання заходів з попередження передавання множинної резистентності мікроорганізмів до антимікробних препаратів, правил очищення і дезінфекції поверхонь, методів гігієни рук тощо.
Таким чином, регіональний план повинен створити сприятливі умови для суворого контролю за вимогами наказу МОЗ №1614, а відтак – надати медичним закладам, зокрема, стаціонарного типу статусу безпечних як для пацієнтів, так і для персоналу.
Регіональний план дій на 2023 рік з впровадження та виконання у закладах охорони здоров’я Чернігівської області відповідного наказу МОЗ затверджений спільним наказом, який підписали Генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ та начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Андрій ЛІННИК.

Алгоритми впровадження інфекційного контролю Про дотримання засад інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я йшлося на дводенному семінарі (31.10-01.11.2023р), що пройш... 3 Листопада 2023
Підвищуємо знання з інфекційного контролю Заходи з попередження інфікування серед медичних працівників під час виконання службових обов’язків залишаються завжди актуальними... 19 Вересня 2023
Робота з дотримання засад інфекційного контролю триває Фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» продовжують поширювати серед медичних праців... 8 Вересня 2023