Гаряча лінія +380950010340

Спільні кроки на шляху популяризації імунопрофілактики

Про перспективи співпраці між ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та ГС «Коаліція за Вакцинацію» щодо популяризації імунопрофілактики серед населення йшлося 26 жовтня на нараді у нашому закладі. Мета зустрічі – обговорити та узгодити спільний план першочергових заходів, спрямованих на підвищення рівня вакцинації на Чернігівщині, зокрема проти COVID-19, а також інших інфекційних захворювань, профілактика яких передбачена Національним календарем щеплень. Відтак зустріч відбулася у рамках впровадження проєкту «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», що фінансується низкою європейських та американських неурядових організацій і громадянських платформ.
Участь у заході взяли генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ, його заступник з організації епідемічного нагляду Артем ЯРОШЕНКО, лікарі-епідеміологи відділу імунопрофілактики, а також регіональна координаторка проєкту від ГС «Коаліція за Вакцинацію» Романа СОПОТНИЦЬКА.
Учасники наради, зокрема, зазначили – воєнні дії на території України дещо відсунули на задній план бажання громадян вдаватися до профілактичних щеплень, а за інформацією Міністерства охорони здоров’я України, в багатьох регіонах нашої держави і, зокрема на Чернігівщині, дотримання графіка вакцинації проти інфекційних захворювань залишає бажати кращого.
Як зазначила Романа СОПОТНИЦЬКА, нинішнього року завершується дія Національної стратегії імунопрофілактики. А от для розробки нової стратегії необхідно з’ясувати ситуацію в регіонах щодо стану профілактичних щеплень та вивчити пропозиції на місцях. І почати, на думку координаторки проєкту, варто зі створення робочих груп.
Своїм баченням покращення ситуації поділився Олександр ЧЕПУРНИЙ, зазначивши – необхідно створити своєрідну «дорожню карту» узгоджених дій всіх зацікавлених сторін спочатку на відносно короткостроковий період з подальшою її корекцією. А до робочих груп залучити, окрім представників Управління охорони здоров’я ОДА, лікарів, що займаються вакцинацією та її пропагандою – педіатрів, медиків первинної ланки.
«Було б доречно, створити обласну програму з імунопрофілактики за участі співробітників відповідного проєкту, Управління охорони здоров’я ОДА із затвердженням на сесії обласної ради. Адже для її роботи необхідні джерела фінансування. Наявність програми дала б нам можливість контролювати її роботу. Втім, перш ніж почати розробку програми, необхідно проаналізувати стан справ в області з профілактичними щепленнями та варто дізнатися про цільові верстви населення, які підлягають вакцинації. Тому на кінець листопада-початок грудня ми повинні мати відповідний план для створення заявок на вакцини. Також необхідно визначити готовність пунктів та місць щеплення для цієї роботи, можливість доставки людей з віддалених населених пунктів до цих місць. І особливу увагу треба приділити вимогам до зберігання вакцин. Тобто, попереду дуже багато роботи, яку варто починати вже зараз», – наголосив Олександр ЧЕПУРНИЙ.
Відтак учасники наради висловили свої думки щодо вдосконалення роботи з імунопрофілактики в області та дійшли висновку – лише завдяки спільним діям всіх зацікавлених сторін можливо роботу з вакцинації підняти на належний рівень.

У Чернігові пройшов тренінг для медпрацівників, задіяних у вакцинації Близько 60 представників державних та комунальних закладів охорони здоров’я з усіх куточків області взяли участь у тренінгу «Холод... 11 Квітня 2024
COVID-19 нагадує про себе Щоденні військові та політичні новини витіснили з українського медіапростору згадки про коронавірус SARS-CoV-2. І може здатися, що... 29 Березня 2024
І знову про кір За результатами моніторингу офіційних сайтів Міністерства охорони здоров’я Румунії та Національного інституту громадського здоров’... 29 Березня 2024