Гаряча лінія +380950010340

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Цього року Всесвітній день боротьби зі СНІДом в Україні — це про те, як українці протидіють ВІЛ не завдяки, а всупереч. Всупереч війні, яку повномасштабно розв’язала проти України російська федерація.
В Україні гасло цьогорічного Всесвітній день боротьби зі СНІДом звучатиме так: «Війна і ВІЛ — виклики часу. Давайте перемагати разом!». Через війну епідеміологічна ситуація із поширенням ВІЛ в Україні погіршилася.


За січень-жовтень 2022 року офіційно зареєстровано 10239 випадків ВІЛ-інфекції, що на 19% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Це означає, що кожна п’ята людина, яка могла бути діагностована, не дізналася про свій ВІЛ-статус через війну.
Обсяги тестування на ВІЛ знизилися із 1,4 млн до 1,1 млн, якщо порівнювати перші 9 місяців минулого і поточного року. Зокрема, швидкі тести використовували на 23% рідше.
Різко знизився доступ до профілактичних та медичних послуг, пов’язаних з ВІЛ. Особливо це стосується регіонів, де проходять бойові дії або які є тимчасово окупованими.
Такі захворювання як ВІЛ-інфекція потребують постійного контролю, включення та забезпечення медичними препаратами.
Успішність лікування ВІЛ у конкретного пацієнта напряму залежить від регулярності прийому антиретровірусної терапії. Протидія ВІЛ на регіональному та національному рівні напряму залежить від виявлення випадків, профілактики інфікування та власне й лікування.
Терор, який вчиняє росія щодо медичної системи України, має жахливі наслідки для кожного пацієнта й пацієнтки, а також для загальної епідситуації в країні.
Більше на сайті #ЦГЗ: https://bit.ly/aids-day-in-ukraine

Вакцинація людей з ВІЛ та СНІД 1 грудня у світі відзначається День боротьби з ВІЛ/СНІДом – захворюванням, від якого на земній кулі померло близько 40,4 мільйона ... 1 Грудня 2023
Лабораторія йде у ногу з часом Протягом останніх десятиліть антибактеріальні препарати широко і стабільно призначаються у всьому світі. Втім, їх застосування має... 28 Листопада 2023
Особливо небезпечні інфекції – під контролем фахівців Лабораторія особливо небезпечних інфекцій є структурним підрозділом ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», яка проводить бактеріоло... 28 Листопада 2023