Відкрито Центр знань з неінфекційних захворювань
7 березня у Києві презентували новостворений Центр знань з неінфекційних захворювань (НІЗ). Його створили на базі ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України у рамках україно-швейцарського проєкту “Діємо для здоров’я” за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва.
Презентація проходила онлайн на різних платформах із залученням медичних працівників з різних регіонів України. Зокрема участь у ній взяли і спеціалісти ДУ «Чернігівський обласний центр контрою та профілактики хвороб МОЗ України», що опікуються проблемами поширення та профілактики неінфекційних захворювань. Учасники презентації дізналися, що нова організація покликана надавати підтримку всім партнерам, які працюють у сфері НІЗ або дотичних галузях, сприяти поширенню сучасної доказової інформації щодо неінфекційних захворювань та здорового способу життя на національному та регіональному рівнях. Тобто, головне завдання спеціалістів Центру – підтримувати професійний розвиток фахівців у питаннях профілактики, лікування та контролю таких хвороб. Окрім того, Центр знань має стати своєрідною платформою обміну досвідом та знаннями для регіональних фахівців громадського здоров’я.
Так завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я МОЗ Ірина СОРОКА наголосила:
«Профілактика — це найефективніший шлях до попередження чи подолання неінфекційних хвороб. Популяризувати теми здорового способу життя, профілактичних оглядів, обізнаності про НІЗ саме і допоможе Центр знань. Усі охочі, зокрема лікарі, а також люди без медичної освіти, матимуть змогу долучатися до онлайн-подій, знайомитися з інформаційними матеріалами, заснованими на доказових джерелах, а також ділитися корисними знаннями щодо профілактики неінфекційних хвороб з іншими».
Новою структурою передбачено великий обсяг роботи за різними напрямками. Втім, поки її фахівці обрали найдієвіші та перевірені часом методи поширення інформації та комунікації зі стейкхолдерами. А це проведення тренінгів, семінарів, вебінарів, лекцій, підготовка та поширення різного роду інформаційних матеріалів і, звісно, надання консультативно-методичної допомоги регіонам.
Загалом діяльність Центру знань можна визначити як майданчик з комунікації для досягнення головної мети – створення в Україні стійкої системи контролю за неінфекційними захворюваннями.