Гаряча лінія +380950010340

Алгоритми роботи груп швидкого реагування: теорія і практика

Оперативно реагувати на ситуації, пов’язані з виникненням хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної небезпеки – головне завдання груп швидкого реагування, що створені на базі ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Відтак систематичне підвищення теоретичних і практичних навичок у плані готовності до реагування на різного роду небезпеки створює засади для зміцнення злагодженості дій всіх учасників таких підрозділів та ефективності виконання покладених на них завдань.

Саме на цьому 23 січня під час чергового навчання для груп швидкого реагування з усіх відокремлених структурних підрозділів наголосив генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Чепурний. Він також визначив головні завдання в роботі груп швидкого реагування та ознайомив присутніх зі шляхами вирішення низки організаційних питань.

Під час навчання його учасників ознайомлено з відповідною нормативно-правовою базою, аспектами практичного застосування знань, отриманих на профільних тренінгах, організованих Центром громадського здоров’я МОЗ за підтримки Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні.

Зокрема, про це розповів завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Чернігівський ОЦКПХ» Сергій Панкеєв. З-поміж іншого йшлося про причини виникнення, наслідки для навколишнього середовища, здоров’я і життя громадян агентів біологічного та хімічного характеру як у розрізі природних катастроф, так і через військові дії та можливі терористичні прояви. Обговорено також вплив радіаційного випромінювання на організм людини, правила визначення дози радіації та очікувані перспективи від такого виду шкоди.

Окрему увагу приділено дотриманню правил індивідуального захисту співробітників груп швидкого реагування, необхідності їх повного комплектування витратними матеріалами та вимірювальними приладами.

Цього дня навчання мало і практичну площину – учасники заходу відпрацьовували навички одягання захисних костюмів, що використовуються під час перебування в зонах радіаційної, біологічної та хімічної небезпеки. Таким чином знання, отримані під час навчань, використовуватимуться на практиці.

Докладніше про тренінги для груп швидкого реагування можна дізнатися за посиланнями:
https://cnobldses.gov.ua/predstavnyky-chernihivskoho-otskpkh-pobuvaly-u-stolytsi-na-navchalnomu-moduli/;
https://cnobldses.gov.ua/u-stolytsi-projshov-treninh-dlia-hrup-shvydkoho-reahuvannia-na-bionebezpeky/;
https://cnobldses.gov.ua/reahuvaty-na-khbria-zahrozy-navchaly-fakhivtsiv-z-usiiei-ukrainy-pid-chas-natsionalnoho-treninhu-u-stolytsi/.

 

  
Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024