Гаряча лінія +380950010340

ФАХІВЦІВ ОЦКПХ ЗАЛУЧИЛИ ДО ПРОЄКТУ «ОСНОВИ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ ЗА СТІЧНИМИ ВОДАМИ»

Фахівці проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» у співпраці з Центром громадського здоров’я провели тренінг «Основи епідеміологічного нагляду за стічними водами» для обласних центрів контролю та профілактики хвороб.

У заході взяли участь фахівці Львівської, Чернівецької, Кіровоградської, Дніпропетровської, Чернігівської, Київської, Житомирської, Рівненської та Вінницької областей. У низці областей з жовтня минулого року вже впроваджують цей вид епіднагляду за підтримки проєкту. У Чернігівській, Київській, Житомирській, Рівненській та Вінницькій областях інноваційний вид епіднагляду за вмістом SARS-CoV-2 та збудника грипу в стічних водах буде розпочато цього року. 

«Епідеміологічний нагляд за стічними водами з використанням кількісної оцінки вмісту збудників інфекційних хвороб в господарсько-побутових стічних водах – це принципово новий вид епіднагляду для України. За його допомогою в умовах обмеженого доступу населення до медичних послуг і до послуг тестування на інфекційні хвороби можна спрогнозувати погіршення епідемічної ситуації в тому чи іншому регіоні і, відповідно, запропонувати превентивні заходи. Тому оволодіти теоретичними та практичними навичками такого виду епіднагляду наразі є критично важливим та актуальним для фахівців лабораторій Центрів контролю та профілактики хвороб, а також епідеміологів», – розповіла Дар’я Пономаренко, начальниця відділу біологічної безпеки та біозахисту Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Під час тренінгу фахівців обласних центрів контролю та профілактики хвороб:

  • ознайомили з історією та світовим досвідом застосування епідеміологічного нагляду за стічними водами,
  • розглянули основні його цілі, 
  • визначили принципи вибору точок спостереження, 
  • засвоїли процедуру проведення лабораторних досліджень з використанням кількісної ПЛР, 
  • затвердили застосування результатів епіднагляду за стічними водами для прийняття управлінських рішень у сфері громадського здоров’я.

Учасники тренінгу відвідали точку забору стічних вод у місті Дніпро, провели забір зразків та підготовку проб стічних вод. У вірусологічній лабораторії Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України фахівці-вірусологи відпрацювали практичні навички проведення кількісної полімеразної ланцюгової реакції.

Моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Квітня 2024
Інформація щодо запиленості повітря Згідно з листом ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» № 04-09/20/1675/24 від 02.04.2024р. ДУ «Чернігівський обласний центр ... 3 Квітня 2024
Фахівці відділу інфекційного контролю здійснили моніторинг обласної психоневрологічної лікарні 14-15 березня працівники відділу інфекційного контролю Анатолій Валовенко та Олена Клименко провели моніторинг КНП «Чернігівська о... 18 Березня 2024