Гаряча лінія +380950010340

Поліомієліт – під суворий контроль медиків

Триденний тренінг з підвищення кваліфікації для медичних працівників згідно з Ініціативою з викорінення поліомієліту та епідеміологічного нагляду за гострими в’ялими паралічами розпочався у Чернігові. Його мета – підвищити обізнаність медиків щодо причин виникнення, ранньої діагностики, а також засад епідеміологічного нагляду за поліомієлітом, зокрема, таким його характерним специфічним проявом, як в’ялий параліч.
Участь у тренінгу взяли представники ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», спеціалісти Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА, сімейні лікарі, а також міжнародні партнери. З напутніми словами та привітаннями до присутніх, зокрема, звернувся генеральний директор ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ, наголосивши на важливості своєчасного виявлення поліомієліту, його попередження за допомогою профілактичних щеплень та ролі лікарів-епідеміологів у протистоянні недузі. Про аспекти Глобальної ініціативи з викорінення хвороби у світі та Європейському регіоні розповів Координатор протидії спалаху епідемії поліомієліту в Україні доктор Реймонд Данколі, а консультант ВООЗ Файзал ЛОДХІ познайомив із епідеміологією поліовірусу та теперішньою ситуацією із захворюваністю в нашій державі. Також йшлося про необхідність дотримання графіку щеплень задля запобігання поліомієліту, алгоритми обстежень неврологічних хворих, комунікаційні стратегії для викорінення захворювання. Особливу увагу приділено роботі у групах, яку провів консультант ВООЗ Мозес АКХІМІЄН.
Завершився перший день тренінгу тестуванням учасників, що оприлюднили свої знання та отримали оцінки Програмного асистента ВООЗ Інни ГРИГОР’ЄВОЇ.

Головні напрями протистояння поліомієліту 24-25 жовтня у Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулась конференція за участю представників Всесвітньої ... 27 Жовтня 2023
Що треба знати про поліомієліт 24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захвор... 24 Жовтня 2023
ВАКЦИНАЦІЯ – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту ... 23 Жовтня 2023