Гаряча лінія +380950010340

Поліомієліту – особливу  увагу

Протягом трьох днів у Чернігові проходив тренінг для медичних працівників, що опікуються проблемами поширення та профілактики поліомієліту, епідеміологічним наглядом за таким проявом хвороби, як гострий в’ялий параліч. Участь у тренінгу взяли і фахівці-епідеміологи ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».
Про відкриття заходу та головні теми, які там обговорювалися, ми вже повідомляли – (посилання – https://cnobldses.gov.ua/poliomiielit-pid-suvoryj-kontrol-medykiv/).
Відтак 9-10 березня тренінг із зазначеної теми продовжив свою роботу. Цього разу обласних та районних епідеміологів, фахівців відокремлених структурних підрозділів ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» інформували про оптимізацію спостереження за поліовірусом шляхом покращення нагляду за гострим в’ялим паралічем та відповідним навколишнім середовищем.
Звертаючись до присутніх, генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ, зокрема, зазначив:
«Одна з болючих проблем, яку ми виділяємо у розрізі підсумків минулого року – це недостатній інформаційний фон щодо ризиків інфекційних захворювань, прогнозування поширення цих хвороб тощо. Це проблема не тільки нашої установи, а і всієї лікувальної мережі регіону. І якраз проблема поширення поліомієліту – один з основних викликів у цій площині. Минулого дня ми обговорювали цю тему із епідеміологами закладів охорони здоров’я області і дійшли висновку – працювати є над чим. Я досконало знаю про саме наші проблеми, як ми контролюємо навколишнє середовище, як співпрацюємо із суміжними медичними структурами. Тому зробіть все аби ця зустріч пішла лише на користь у вашій професійній діяльності, адже це унікальна можливість почути фахівців світового рівня, спеціалістів Центру громадського здоров’я. Впевнений, що через ваші знання проблема поліомієліту в регіоні буде мінімізована».
Враховуючи потужний досвід наших міжнародних партнерів з протидії поширенню поліомієліту, саме вони поділилися аспектами та тенденціями, на яких базується вивчення цієї проблеми. Зокрема, Координатор протидії спалаху епідемії поліомієліту в Україні від ВООЗ Раймонд ДАНКОЛІ презентував огляд Глобальної ініціативи з викорінення поліомієліту у світі, про епідеміологію поліовірусу розповів консультант ВООЗ Файзал ЛОДХІ, а доктор Мозес АКХІМІЄН поділився методами активного пошуку випадків захворювання. Також ці фахівці розповіли про стандартні операційні процедури для нагляду за навколишнім середовищем у розрізі поліомієліту та познайомили із індикаторами вивчення гострого в’ялого параліча. У свою чергу спеціалісти-епідеміологи ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» презентували свій досвід нагляду за цим проявом хвороби.
 Йшлося і про інші аспекти дослідження поліомієліту та його протидії, оприлюднені статистичні дані щодо проведення вакцинальних кампаній в Україні проти поліо, а про алгоритми здійснення епіднагляду та принципи розслідування випадків хвороби повідомила представниця Центру громадського здоров’я МОЗ Ірина КИСЛЯК.
У подальшій програмі тренінгу проведено тестування серед учасників та робота у цільових групах.
У підсумку заходу всі його учасники дійшли висновку – за умов дотримання сучасних рекомендацій, врахування досвіду закордонних фахівців та відкритості медиків до набуття нових знань, у поліомієліту майже не залишиться шансів для поширення.

Головні напрями протистояння поліомієліту 24-25 жовтня у Києві з нагоди Всесвітнього дня боротьби з поліомієлітом відбулась конференція за участю представників Всесвітньої ... 27 Жовтня 2023
Що треба знати про поліомієліт 24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захвор... 24 Жовтня 2023
ВАКЦИНАЦІЯ – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту ... 23 Жовтня 2023