Гаряча лінія +380950010340

Вплив шкідливих факторів на здоров`я людей

Одним із важливих сучасних завдань попереджувальної медицини є визначення характеру та напряму процесів, обумовлених впливом навколишнього середовища на людину, оцінка їх наслідків для її життєдіяльності. Здоров`я людини можна назвати одним із основних екологічних критеріїв якості навколишнього середовища. За офіційними даними експертів ВООЗ 20% патології людини обумовлені несприятливими фізичними та хімічними факторами навколишнього середовища.

Суттєвий вплив на організм людини, його працездатність здійснює мікроклімат. При негативних наслідках призводить до дискомфортних відчуттів, висихання слизових оболонок дихальних шляхів, переохолодження організму, простудних захворюваннях.

Вібрація погіршує умови та якість праці, вкрай несприятливо впливає на організм людини: підвищує загальну захворюваність, призводить до розвитку професійних хвороб, сприяє небажаним психічним і фізіологічним реакціям.

Шум підступний, його шкідливий вплив на організм відбувається незримо, непомітно. Організм людини проти шуму практично беззахисний, що призводить до негативних наслідків на здоров`я: головні болі тупого характеру, зниження слуху, відчуття важкості і шуму в голові, запаморочення, підвищена дратівливість, швидка стомлюваність, зниження працездатності, уваги, підвищена пітливість, порушення ритму сну (сонливість вдень, тривожний сон у нічний час).

Результатом дії на організм людини електромагнітних випромінювань є: загальна слабкість, підвищена втома, порушення сну, головний біль та біль в ділянці серця. З`являється роздратованість, втрачається увага, сповільнюються рухово-мовні реакції. У результаті дії ЕМП на людину можливі гострі та хронічні форми порушення фізіологічних функцій організму. Ці порушення виникають в результаті дії електричної складової ЕМП на нервову систему, а також на структуру кори головного та спинного мозку, на серцево-судинну систему. У більшості випадків такі зміни в діяльності нервової та серцево-судинної системи мають зворотній характер, але в результаті тривалої дії вони накопичуються, підсилюються з плином часу, але, як правило, зменшуються та зникають при виключенні впливу та поліпшення умов.

Лише від Вас залежить, щоб на Вашому робочому місці освітлення відповідало нормам. При недостатній освітленості у людей відбувається зорове стомлення, погіршується зір, знижується продуктивність праці, відбуваються травми, а згодом це призводить до повної сліпоти.

Зменшити дію того чи іншого несприятливого фізичного чинника в побуті чи на виробництві, обізнаність та з`ясування суті проблеми, отримання фахової консультації по поліпшенню умов життєдіяльності можливо досягти після проведення комплексних досліджень шкідливих факторів, розробки фахівцем заходів щодо зменшення їх впливу на Ваш організм.

Всі ці дослідження можна проводить в ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

База установи забезпечена всім необхідним обладнанням, має ліцензію на медичну практику від 13.06.2013 р. серія АЕ №197150, а також атестована на право проведення санітарно-гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу з метою атестації робочих місць на підприємствах і організаціях з метою запобігання виникненню захворювань. В 2021р. лабораторія отримала атестат акредитації за №201291 на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2019.

Лабораторія може проводити:

  • лабораторно-інструментальні дослідження: визначення параметрів мікроклімату, шуму, вібрації, освітленості та електромагнітного випромінювання.
  • оформлення протоколу з заключенням фахівців відповідного профілю, оцінка ризику та надання всіх необхідних рекомендацій.

У нас працюють професіонали: лікарі, інженери, фельдшери-лаборанти, які постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень. Лабораторний центр оснащений сучасним обладнанням, що дозволяє проводити найточніші та достовірні дослідження в найбільш короткий час.

Проведення лабораторно-інструментальних досліджень дозволить отримати повну інформацію щодо впливу фізичних факторів на вашу оселю та прилеглі території, в побуті та на працівників підприємств і населення в цілому, крім того дозволить розробити заходи щодо зниження впливу шкідливих факторів на здоров`я людей.

Замовити проведення лабораторних досліджень Ви зможете в ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 11а, тел. (0462)774-703.

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона Щороку 11 квітня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсон... 11 Квітня 2024
Підсумки підбито, перспективи визначені Про те, як ми спрацювали у минулому році та які завдання необхідно виконати протягом року поточного, йшлося 4 квітня на нараді, що... 5 Квітня 2024
Проєкт «Мобільний автобус» – у Козельці Триває співпраця між ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб» та Обласним центром крові: 27 березня медик... 28 Березня 2024