Гаряча лінія +380950010340

Чернігівщині з грипом та ГРВІ (Відео)

Епідпоріг захворюваності на ГРВІ перевищений у двох громадах області, а лабораторно підтверджених випадків грипу поки немає. Про це Суспільному розповів заступник гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Артем Ярошенко.


За його словами, загалом в області рівень захворюваності на ГРВІ нижче епідпорогу на 50%. Перевищений він у Вертіївській та Линовицькій громадах
“Але це за рахунок того, що захворюваність вираховується на 100 тисяч населення. Тобто маленьке населення в громаді і тому виникають ці випадки, буквально по громадах 10-15 осіб хворіє на ГРВІ”.
За словами Артема Ярошенка, на епідсезон 2022-2023 років прогнозують дві хвилі захворюваності, як і щороку. Можливо, перша хвиля буде наприкінці грудня – на початку січня, друга хвиля припаде на кінець лютого – початок березня.
“На сезон прогнозовані грип А – це “Вікторія” і “Дарвін”, і грип Б – це “Австрія” і “Пхукет”. Вони не такі небезпечні як H1N1, але у деяких людей можуть виникнути ускладнення”.

Що ж до ситуації з коронавірусом, то зараз у центрі контролю та профілактики хвороб спостерігають зниження захворюваності на 30%, порівняно з попереднім тижнем. Нині в області циркулює штам “Омікрон”, сказав Артем Ярошенко.
“У нас спостерігався десь підйом до 1,5 тисячі хворих у середині-кінці вересня. Потім поступово захворюваність почала спадати. Але це ще не сезонна хвиля, це просто такий сплеск, пов’язаний із тим, що люди, можливо, більше адаптувалися до стану, який є сьогодні і просто пішли до лікарів, почали частіше звертатися”.
Найкращий спосіб захистити себе від грипу та коронавірусу, каже Артем Ярошенко, – вакцинуватися. Є й щорічні рекомендації, як захистити себе від інфекцій:
“Уникати скупчення людей, якщо почуваєшся погано – залишайся вдома, викликати лікаря обов’язково і не займатися самолікуванням, вітамінізація організму, прогулянки на свіжому повітрі, але в нелюдних місцях”.

 

Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 4,4% менше осіб (абс. ч.- 3887), яким встановлено діагно... 29 Квітня 2024
Застудні хвороби: у чому небезпека? На Чернігівщині триває сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і у попередні роки, зокрема, ... 14 Лютого 2024
Про застудні хвороби на Чернігівщині – для української аудиторії 24 січня тележурналісти українського міжрегіонального інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» у своєму денному ефірі презентув... 25 Січня 2024