Гаряча лінія +380950010340

Чи потрібен нині масковий режим в області? Яка ситуація із застудними захворюваннями на Чернігівщині?

Про це 22 грудня йшла мова у програмі «Прайм-вечір:акценти» на «Українському радіо «Чернігівська хвиля» за участі представників медичної спільноти Чернігівщини.
Відтак запрошена для розмови лікар-епідеміолог ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Валентина СЕДЬКО, розповідаючи про теперішню ситуацію із поширенням застудних недугів в регіоні, зокрема, зазначила – карантину наразі немає, захворюваність не перевищує епідемічного порогу і навела деякі статистичні дані.
«Протягом минулого тижня в області захворіли 3тисячі 400 осіб, що на 7,4 % більше, ніж за попередній тиждень. Так захворюваність на грип та ГРВІ в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема перебуває на міжсезонному рівні. Але один із методів профілактики як грипу, так і коронавірусної інфекції– використання масок. До речі, ми звикли до того, що масковий режим було введено саме під час поширення коронавірусної інфекції. Втім, розвинуті країни світу їх застосовували і раніше, коли не було ще такої хвороби, як COVID-19, а українці, на жаль, не дослуховувалися до порад використовувати індивідуальні методи захисту від грипу та ГРВІ. Тобто, не було такої культури».
Окрім того зазначалося – спалаху коронавірусної інфекції нині не спостерігається, що пов’язано, у першу чергу із тим, що багато людей вакциновані саме від ковіду. Тому аби не допустити підвищення рівня захворюваності на, наприклад, грип, варто вдатися до профілактичних щеплень саме від цієї хвороби. І особливо це стосується дорослого населення.
«Нинішнього року вірусологічна лабораторія всіх осіб з ознаками коронавірусної хвороби досліджує на збудників вірусологічної групи (риновіруси, аденовіруси, парагрип, віруси грипу А та В тощо). З початку сезону у 63 осіб виявлено вірус грипу А (з них 14 дітей). А в однієї особи – вірус грипу В (Ніжинський район). Раніше у нас останні випадки лабораторно підтвердженого грипу були в епідсезон 2019-20рр. Під час пандемії коронавірусу грип не виявлявся в Україні – матеріал брали для дослідження, але грипу не було. Зараз він став більше реєструватися. І, на жаль, до епідемії коронавірусу спостерігалися непоодинокі випадки смертей від грипу», – зазначила Валентина СЕДЬКО.
Також учасники зустрічі у студії дали рекомендації щодо уникнення респіраторних вірусних інфекцій, дотримання порад лікарів та використання індивідуальних засобів захисту від цих захворювань.

Докладніше про розмову щодо ситуації в області із гострими респіраторними вірусними інфекціями, грипом та захворюванням на COVID-19 можна дізнатися за посиланням:
https://soundcloud.com/uachernihivradio/maskoviy-rezhim-v-zakladakh-cherngova-ochkuvati-na-karantin-praymvechr-aktsenti

Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 4,4% менше осіб (абс. ч.- 3887), яким встановлено діагно... 29 Квітня 2024
Застудні хвороби: у чому небезпека? На Чернігівщині триває сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і у попередні роки, зокрема, ... 14 Лютого 2024
Про застудні хвороби на Чернігівщині – для української аудиторії 24 січня тележурналісти українського міжрегіонального інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» у своєму денному ефірі презентув... 25 Січня 2024