Гаряча лінія +380950010340

Чи потрібен нині масковий режим в області? Яка ситуація із застудними захворюваннями на Чернігівщині?

Про це 22 грудня йшла мова у програмі «Прайм-вечір:акценти» на «Українському радіо «Чернігівська хвиля» за участі представників медичної спільноти Чернігівщини.
Відтак запрошена для розмови лікар-епідеміолог ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Валентина СЕДЬКО, розповідаючи про теперішню ситуацію із поширенням застудних недугів в регіоні, зокрема, зазначила – карантину наразі немає, захворюваність не перевищує епідемічного порогу і навела деякі статистичні дані.
«Протягом минулого тижня в області захворіли 3тисячі 400 осіб, що на 7,4 % більше, ніж за попередній тиждень. Так захворюваність на грип та ГРВІ в Україні загалом та на Чернігівщині зокрема перебуває на міжсезонному рівні. Але один із методів профілактики як грипу, так і коронавірусної інфекції– використання масок. До речі, ми звикли до того, що масковий режим було введено саме під час поширення коронавірусної інфекції. Втім, розвинуті країни світу їх застосовували і раніше, коли не було ще такої хвороби, як COVID-19, а українці, на жаль, не дослуховувалися до порад використовувати індивідуальні методи захисту від грипу та ГРВІ. Тобто, не було такої культури».
Окрім того зазначалося – спалаху коронавірусної інфекції нині не спостерігається, що пов’язано, у першу чергу із тим, що багато людей вакциновані саме від ковіду. Тому аби не допустити підвищення рівня захворюваності на, наприклад, грип, варто вдатися до профілактичних щеплень саме від цієї хвороби. І особливо це стосується дорослого населення.
«Нинішнього року вірусологічна лабораторія всіх осіб з ознаками коронавірусної хвороби досліджує на збудників вірусологічної групи (риновіруси, аденовіруси, парагрип, віруси грипу А та В тощо). З початку сезону у 63 осіб виявлено вірус грипу А (з них 14 дітей). А в однієї особи – вірус грипу В (Ніжинський район). Раніше у нас останні випадки лабораторно підтвердженого грипу були в епідсезон 2019-20рр. Під час пандемії коронавірусу грип не виявлявся в Україні – матеріал брали для дослідження, але грипу не було. Зараз він став більше реєструватися. І, на жаль, до епідемії коронавірусу спостерігалися непоодинокі випадки смертей від грипу», – зазначила Валентина СЕДЬКО.
Також учасники зустрічі у студії дали рекомендації щодо уникнення респіраторних вірусних інфекцій, дотримання порад лікарів та використання індивідуальних засобів захисту від цих захворювань.

Докладніше про розмову щодо ситуації в області із гострими респіраторними вірусними інфекціями, грипом та захворюванням на COVID-19 можна дізнатися за посиланням:
https://soundcloud.com/uachernihivradio/maskoviy-rezhim-v-zakladakh-cherngova-ochkuvati-na-karantin-praymvechr-aktsenti

Про санепідситуацію в області за 2022 рік та моніторингові дослідження В області в 2022 році за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 161,0 тис. осіб, що на 24,1 % ... 27 Січня 2023
ЩОДО ПРОФІЛАКТИКИ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ COVID-19 З початку пандемії, станом на 19.01.2023 року в області діагноз «коронавірусна хвороба (СOVID-19)» встановлено 139 059 особам. За ... 27 Січня 2023
ЧИСТА ВОДА – ЗАПОРУКА ЗДОРОВ’Я За інформацією Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, протягом кількох днів в регіоні (зокрема, на території Чернігі... 27 Січня 2023