Гаряча лінія +380950010340

Медики вчергове йдуть до людей

За ініціативи ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» тривають виїзди у регіони області мобільних бригад медиків та спеціалістів Центру задля обстеження місцевих жителів (особливо представників вразливих верств населення). Протягом останніх місяців такі бригади побували вже у кількох територіальних громадах Чернігівщини.
Посилання: https://cnobldses.gov.ua/profilaktyka-khvorob-dlia-liudej-2/;
https://cnobldses.gov.ua/profilaktyka-khvorob-dlia-liudej/;
https://cnobldses.gov.ua/hromadianam-pro-zdorovyj-sposib-zhyttia/.
https://cnobldses.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/img_2.jpgМета таких візитів – поширення інформації про засади здорового способу життя, консультування профільними лікарями пацієнтів, надання рекомендацій щодо амбулаторного нагляду, а у разі необхідності – і направлення на дообстеження та стаціонарне лікування.
Зазвичай відокремлені структурні підрозділи ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» попередньо проводять роз’яснювальну роботу з головами громад аби ті потурбувалися про те, щоб якомога більша кількість місцевих жителів побували на прийомі у лікаря.
29 червня така мобільна бригада побувала на території Городнянської ОТГ. Задля кращого охоплення населення консультаційними послугами спеціалісти Центру запровадили новий алгоритм – до лікарні, де проводився прийом пацієнтів, автобусом підвозили людей з віддалених сіл. Здебільшого це літні жителі, яким важко діставатися до найближчої лікарні. І вони щиро подякували за це спеціалістам Центру. Як зазначила 85-річна жителька села Здрягівка Мотрона М, завдяки такій послузі вона вперше за 10 років побувала на прийомі у кардіолога, хоча давно вже хворіє на ішемічну хворобу серця і вкрай потребувала спеціалізованого обстеження.
Загалом наші фахівці підвезли до лікарні, а потім і доставили до місць постійного проживання по 21- і особі із сіл Хмілівка, Півненщина, Пекурівка та Політрудня, 12-ро людей привезли автобусом з Бутівки та Здрягівки.
Отже, на прийомі у лікарів побували понад 190 людей: у психіатра – 22 осіб, в тому числі 5 дітей, у онкохірурга-мамолога – 59 громадян, гастроентерологом обстежено та надано консультації 33-м жителям громади, в тому числі одній дитині, кардіолог прийняв 44 особи, лікар-пульмонолог – 35 громадян. Окрім того, рівень цукру у крові виміряли 52 людей, тестування на вірусні гепатити та ВІЛ-інфекцію пройшли по 34 особи, вакциновано 17 місцевих жителів. https://cnobldses.gov.ua/wp-content/uploads/2023/07/img_3.jpgСпеціалісти Центру роздали всім охочим наочні друковані матеріали, що популяризують засади здорового способу життя, звертають увагу на необхідність не нехтувати симптомами соціально значущих хвороб та закликають вдаватися до вакцинації як основного метода попередження вакцинокерованих недугів. А от місцеві медики отримали кольорові календарі профілактичних щеплень.
Городнянську громаду відвідав і генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ. Разом керівниками КНП «Городнянська міська лікарня» та КНП «Городнянський Центр ПМСД» він обговорив можливість вдосконалення наближення медичної допомоги до жителів громади та висловив свої пропозиції щодо покращення алгоритмів взаємодії з місцевими медиками.
Таким чином виїзди в регіони області , які триватимуть і надалі, доводять – Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб, як складова потужної системи громадського здоров’я, реалізує державну політику у розрізі попередження захворювань, популяризації профілактичних щеплень, а відтак, спрямовує свою діяльність на зміцнення здоров’я українців, підвищення якості їхнього життя.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024