Гаряча лінія +380950010340

Навчали  основам інфекційного контролю

Нині впровадженню у лікарняних закладах основ інфекційного контролю приділяється неабияка увага з боку установ, які працюють у системі громадського здоров’я.
Так ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» протягом останнього часу провів кілька семінарів для співробітників відділів інфекційного контролю лікувальних закладів Чернігівщини, познайомив з профільним законодавством, приділивши особливу увагу попередженню внутрішньолікарняних інфекцій та дотриманню правил гігієни як медиків, так і пацієнтів.
Докладніше за посиланнями:
https://cnobldses.gov.ua/spilni-dii-na-shliakhu-dotrymannia-infektsijnoho-kontroliu/;
https://cnobldses.gov.ua/iak-povodytysia-iz-medychnymy-vidkhodamy-ta-protystoiaty-tuberkulozu/
6 квітня організаційно-методичну допомогу у сфері інфекційного контролю та протистояння антимікробній резистентності надано спеціалістам профільного відділу КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня». Зокрема, із необхідністю суворого дотримання основних положень Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» ознайомив завідувач відділу інфекційного контролю ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Анатолій ВАЛОВЕНКО. Фахівець також докладно розповів про принципи роботи відділень з інфекційного контролю, повноваження його співробітників, причини та наслідки появи внутрішньолікарняних інфекцій тощо.
У підсумку зустрічі разом із керівництвом лікарні визначено відділення, в яких доцільно починати впровадження рутинного епіднагляду (відділення №8, відділення реанімації); визначено перелік форм збору даних щодо вентилятор-асоційованих пневмоній та катетер-асоційованих інфекцій кровотоку; надано рекомендації щодо написання СОПів з профілактики повітряно-крапельних інфекцій, використання ультрафіолетових випромінювачів тощо. Також проведено практичне заняття з правил гігієни рук медичного персоналу лікарні та проведено анкетування з отриманих знань.
Робота з навчання правилам та алгоритмам інфекційного контролю у лікарняних закладах області спеціалістами ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» триватиме й надалі.

Профілактика виникнення інфекцій кишкової групи Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це велика група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураженням шлунково-кишкового ... 6 Червня 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 6 Червня 2023
Фахівці центрів контролю та профілактики хвороб пройшли навчання з управління вакцинами 60 фахівців з обласних центрів контролю та профілактики хвороб, які пройшли навчання, стануть регіональними тренерами з управління... 6 Червня 2023