Гаряча лінія +380950010340

Захист від грипу актуальний будь-якої пори року

Незважаючи на прихід весни, проблемою захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції не можна нехтувати. Навпаки, враховуючи нестійку погоду, часті дощі, нічне похолодання часто-густо створюють сприятливі умови для того, щоб збудники застудних захворювань поки не полишали територію Чернігівщини.
Тому у низці населених пунктів області протягом минулого тижня реєструвалося перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Воно мало місце у Борзнянській, Носівській міських територіальних громадах, Вертіївській, Комарівській сільських громадах Ніжинського району, Варвинській, Ладанській, Линовицькій селищних громадах Прилуцького району та у місті Остер.
Згідно з моніторингом, що здійснює ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», за медичною допомогою стосовно захворюваності на застудні недуги минулого тижня звернулося 3898 людей (на 6,7% менше, ніж за попередній тиждень), серед яких 1562 дитини (на 4,6% менше показника попереднього тижня). Таким чином, стан захворюваності на ці хвороби на 28,7% менший за епідемічний поріг. Це дає змогу стверджувати, що епідемічний процес в області нині перебуває на середньому рівні своєї інтенсивності.
Відтак найнадійніший захист від грипу – вакцинація – не втрачає своєї актуальності і тепер, і протягом року. Вакцина від грипу рекомендована, її можна придбати в аптечній мережі.
Водночас не слід нехтувати і іншими доступними та простими правилами профілактики застудних захворювань: уникненням скупченості людей, використанням індивідуальних засобів захисту у громадських місцях та транспорті, вологим прибиранням приміщень, повноцінним харчуванням з додаванням овочів та фруктів, багатим на вітаміни і мінеральні речовини, дотриманням правил особистої гігієни ( адже миття рук з милом кілька разів на день майже на третину зменшує ризик захворіти на застуду та грип), використанням одноразових серветок та рушників при нежиті.
Також слід пам’я тати – при перших ознаках захворювання слід залишатися вдома та тримати контакт зі своїм сімейним лікарем. Не варто займатися самолікуванням аби не нашкодити своєму організму та відтерміновувати одужання!

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип З 01.10.2023 року проводиться щотижневий моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, у т.ч. коронавірусну хворобу(COVID-19).Захворю... 27 Листопада 2023
Щодо захворюваності на ГРВІ та грип З 01.10.2023 року проводиться щотижневий моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, у т.ч. коронавірусну хворобу(COVID-19).Захворю... 20 Листопада 2023
Про COVID-19 і стан імунізації населення Чернігівщини – на широкий загал Ситуацію із захворюваністю на COVID-19 та вакцинацію населення регіону обговорено 14 листопада на телеканалі «Дитинець» за участю ... 15 Листопада 2023