Гаряча лінія +380950010340

Захист від грипу актуальний будь-якої пори року

Незважаючи на прихід весни, проблемою захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції не можна нехтувати. Навпаки, враховуючи нестійку погоду, часті дощі, нічне похолодання часто-густо створюють сприятливі умови для того, щоб збудники застудних захворювань поки не полишали територію Чернігівщини.
Тому у низці населених пунктів області протягом минулого тижня реєструвалося перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Воно мало місце у Борзнянській, Носівській міських територіальних громадах, Вертіївській, Комарівській сільських громадах Ніжинського району, Варвинській, Ладанській, Линовицькій селищних громадах Прилуцького району та у місті Остер.
Згідно з моніторингом, що здійснює ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», за медичною допомогою стосовно захворюваності на застудні недуги минулого тижня звернулося 3898 людей (на 6,7% менше, ніж за попередній тиждень), серед яких 1562 дитини (на 4,6% менше показника попереднього тижня). Таким чином, стан захворюваності на ці хвороби на 28,7% менший за епідемічний поріг. Це дає змогу стверджувати, що епідемічний процес в області нині перебуває на середньому рівні своєї інтенсивності.
Відтак найнадійніший захист від грипу – вакцинація – не втрачає своєї актуальності і тепер, і протягом року. Вакцина від грипу рекомендована, її можна придбати в аптечній мережі.
Водночас не слід нехтувати і іншими доступними та простими правилами профілактики застудних захворювань: уникненням скупченості людей, використанням індивідуальних засобів захисту у громадських місцях та транспорті, вологим прибиранням приміщень, повноцінним харчуванням з додаванням овочів та фруктів, багатим на вітаміни і мінеральні речовини, дотриманням правил особистої гігієни ( адже миття рук з милом кілька разів на день майже на третину зменшує ризик захворіти на застуду та грип), використанням одноразових серветок та рушників при нежиті.
Також слід пам’я тати – при перших ознаках захворювання слід залишатися вдома та тримати контакт зі своїм сімейним лікарем. Не варто займатися самолікуванням аби не нашкодити своєму організму та відтерміновувати одужання!

Профілактика виникнення інфекцій кишкової групи Гострі кишкові інфекції (ГКІ) – це велика група захворювань, що протікають з ознаками інтоксикації і ураженням шлунково-кишкового ... 6 Червня 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 6 Червня 2023
Фахівці центрів контролю та профілактики хвороб пройшли навчання з управління вакцинами 60 фахівців з обласних центрів контролю та профілактики хвороб, які пройшли навчання, стануть регіональними тренерами з управління... 6 Червня 2023