Гаряча лінія +380950010340

Захист від грипу актуальний будь-якої пори року

Незважаючи на прихід весни, проблемою захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції не можна нехтувати. Навпаки, враховуючи нестійку погоду, часті дощі, нічне похолодання часто-густо створюють сприятливі умови для того, щоб збудники застудних захворювань поки не полишали територію Чернігівщини.
Тому у низці населених пунктів області протягом минулого тижня реєструвалося перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ. Воно мало місце у Борзнянській, Носівській міських територіальних громадах, Вертіївській, Комарівській сільських громадах Ніжинського району, Варвинській, Ладанській, Линовицькій селищних громадах Прилуцького району та у місті Остер.
Згідно з моніторингом, що здійснює ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», за медичною допомогою стосовно захворюваності на застудні недуги минулого тижня звернулося 3898 людей (на 6,7% менше, ніж за попередній тиждень), серед яких 1562 дитини (на 4,6% менше показника попереднього тижня). Таким чином, стан захворюваності на ці хвороби на 28,7% менший за епідемічний поріг. Це дає змогу стверджувати, що епідемічний процес в області нині перебуває на середньому рівні своєї інтенсивності.
Відтак найнадійніший захист від грипу – вакцинація – не втрачає своєї актуальності і тепер, і протягом року. Вакцина від грипу рекомендована, її можна придбати в аптечній мережі.
Водночас не слід нехтувати і іншими доступними та простими правилами профілактики застудних захворювань: уникненням скупченості людей, використанням індивідуальних засобів захисту у громадських місцях та транспорті, вологим прибиранням приміщень, повноцінним харчуванням з додаванням овочів та фруктів, багатим на вітаміни і мінеральні речовини, дотриманням правил особистої гігієни ( адже миття рук з милом кілька разів на день майже на третину зменшує ризик захворіти на застуду та грип), використанням одноразових серветок та рушників при нежиті.
Також слід пам’я тати – при перших ознаках захворювання слід залишатися вдома та тримати контакт зі своїм сімейним лікарем. Не варто займатися самолікуванням аби не нашкодити своєму організму та відтерміновувати одужання!

Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 4,4% менше осіб (абс. ч.- 3887), яким встановлено діагно... 29 Квітня 2024
Застудні хвороби: у чому небезпека? На Чернігівщині триває сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і у попередні роки, зокрема, ... 14 Лютого 2024
Про застудні хвороби на Чернігівщині – для української аудиторії 24 січня тележурналісти українського міжрегіонального інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» у своєму денному ефірі презентув... 25 Січня 2024