Гаряча лінія +380950010340

Коронавірус не дрімає!

Незважаючи на сталу суспільну думку, що захворюваність на COVID-19 поступово відтісняється на другий план через сплески інших хвороб, коронавірус нікуди не зник. Він продовжує циркулювати у всьому світі та, на жаль, мутувати і набувати нових, все більше загрозливіших форм.
І Чернігівщина – не виняток. Так, станом на 6 квітня 2023 року, загалом в області зареєстровано 143423 випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Лише за останній тиждень їх виявлено 777 і ця кількість майже на 14 % більша за показники попереднього тижня. Захворювання зареєстровані у містах Чернігів, Ніжин, Прилуки, Бахмацькій, Варвинській, Ічнянській та Козелецькій територіальних громадах.
СOVID-19 – підступне та непередбачуване захворювання. Від того, наскільки своєчасно встановлений діагноз та розпочато лікування, залежить одужання від нього та зниження ризиків ускладнень з боку різних органів та систем.
Втім, існує надійний та ефективний метод як уникнення самого захворювання, його важкого перебігу, так і можливих ускладнень. Це профілактичне щеплення.
Його здійснюють вакцинами, що дозволені до використання в Україні – першу та другу дози. А ще необхідно вдатися до щеплення бустерними дозами антиковідних вакцин. Оптимальний термін для отримання такої дози – від 5-ти до 9-ти місяців після основного курсу вакцинації. Бустерна доза рекомендована людям, старшим за 60 років та таким, що мають хронічні захворювання, а відтак – ризик важкого перебігу COVID-19. Також в Україні дозволена вакцинація дітей віком від 5-ти років, для них підібрана відповідна вакцина та дозування.
Загалом бустерна доза вакцини вводиться задля посилення спротиву організму збудникам коронавірусної інфекції. Тому не зволікайте, дотримуйтесь рекомендації щодо уникнення COVID-19 – щепіться! Тим паче, що вакцинація від коронавірусної хвороби цілком безкоштовна і скрізь доступна. Подбайте про своє здоров’я і організм вам за це віддячить!

Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 4,4% менше осіб (абс. ч.- 3887), яким встановлено діагно... 29 Квітня 2024
COVID-19 нагадує про себе Щоденні військові та політичні новини витіснили з українського медіапростору згадки про коронавірус SARS-CoV-2. І може здатися, що... 29 Березня 2024
Застудні хвороби: у чому небезпека? На Чернігівщині триває сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і у попередні роки, зокрема, ... 14 Лютого 2024