Гаряча лінія +380950010340

У селах та невеликих містечках працюють мобільні бригади з вакцинації проти COVID-19

Майже 4,5 тисячі щеплень зробили медики мобільних медичних бригад у 16 громадах шести областей України станом на 1 квітня 2023 року. Така робота триває в межах Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я».

Мова, зокрема, про 3720 щеплень проти COVID-19 (з яких 1865 – людям у віці 60+), 603 – проти дифтерії та правця, 119 – проти грипу. Найбільша кількість щеплень проти COVID-19 – 2752 – це перші та другі бустерні дози, які допомагають посилити імунну відповідь та продовжити захист від важкого перебігу коронавірусної хвороби, госпіталізації та смерті. Водночас велика кількість людей продовжують отримувати свої перші щеплення проти COVID-19. З середини січня, коли тільки стартували виїзди в межах проєкту, до кінця березня завдяки саме мобільним бригадам 545 осіб вакцинувалися вперше.

Медики мобільних бригад також консультують, вимірюють тиск, рівень цукру в крові, тестують на ВІЛ та гепатити і надають інші медичні послуги. А в разі, якщо на щеплення чекають маломобільні пацієнти, маршрут бригади прокладається з урахуванням візитів до таких пацієнтів. За один день медики можуть відвідати до п’яти населених пунктів і вакцинувати до 100 осіб.

Проєкт працює в 16 громадах Київської (Васильківській та Фастівській), Одеської (Маяківській та Роздільнянській), Чернігівської (Бахмацькій та Козелецькій), Чернівецької (Мамаївській та Сторожинецькій), Вінницької (Могилів-Подільській та Жмеринській), Тернопільської (Шумській та Заліщицькій), Житомирської (Овруцькій та Брусилівській) та Івано-Франківської (Косівській та Лисецькій) областей.

Із графіком роботи бригад на квітень можна дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/T9mjopj За докладнішою інформацією можна звернутися до свого сімейного лікаря, фельдшера або до сільського старостату.

Довідка:

Проєкт «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» фінансується американським народом через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID – US Agency for International Development) і виконується організацією Pact у партнерстві зі Швейцарським інститутом тропічної медицини та громадського здоров’я (Swiss Tropical and Public Health Institute (Swiss TPH)), Оверсіз Стратіджик Консалтінг (OSC), Європейським інститутом політики громадського здоров’я – ЄІПГЗ та за участю Шкіл громадського здоров’я Університету Темпл, Університету Дрексель та Федерації охорони здоров’я Філадельфії (Temple/Drexel/HFP), а також громадської спілки «Коаліція за Вакцинацію» на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я України.

Щодо захворюваності на ГРВІ, в тому числі на коронавірусну хворобу (COVID-19)   В області за минулий тиждень до закладів охорони здоров’я звернулося на 4,4% менше осіб (абс. ч.- 3887), яким встановлено діагно... 29 Квітня 2024
COVID-19 нагадує про себе Щоденні військові та політичні новини витіснили з українського медіапростору згадки про коронавірус SARS-CoV-2. І може здатися, що... 29 Березня 2024
Застудні хвороби: у чому небезпека? На Чернігівщині триває сезон захворюваності на грип та інші гострі респіраторні вірусні інфекції. Як і у попередні роки, зокрема, ... 14 Лютого 2024